kokos23

Kdo platí zdravotní pojištění v níže uvedeném případě?

Muž měl pr. smlouvu do konce února. V lednu onemocněl a po operaci stále marodi. VZP poslala dopis, že nikdo neplatí zdr. poj. Kdo vlastně za něho platí zdráv.pojištění? Nemůže se vůbec dopatrat.

Odpovědi
Mc Merkurion

… chce to se optat na VZP, nevím, ale je možné, že po ukončení prac.smlouvy běží nějakou dobu ochranná lhůta nebo už ne, a nikdo za něj nic neplatil … jen názor, minimálně bych zavolal podle toho dopisu …

Dochy

Pokud je alespoň trochu „naživu“ měl si to vyběhat s UP a VZP. Pokud se neprihlasil na UP, mel si ZP zacit platit sam. Nejsem si jist, jestli na tom nemocenska neco meni, mozna to ukeca, ze nebude muset platit pokutu…

Pokud prokaze ze si to objektivne nemohl vyridit…

Mc Merkurion

@CTTON: co tím chtěl básník říct ???