Maxxonerr

Musím u maturity komisi podat ruku?

Zítra jdu k maturitě a tak se chci zeptat jestli někomu musím při vstupu do učebny podat ruku. Možná maturitnímu komisaři?? Nevím jestli se ruka podává i zkoušející/mu a přísedící/mu. Nebo jestli se to dělá až při vyhlašování? Nechci něco udělat špatně tak se radši ptám. Taky chci samozřejmě udělat co nejlepší dojem. Díky

Nejlepší odpověď
elkon

Ruku podává mimo jiné významnější osoba jako první. Tak buď v klidu.

Další odpovědi
_Bůh_

Nepodava se

Michálek1245

Ruka se obecně nepodává, ale pokud by ti ji komise chtěla nabídnout, tak ti ji jakožto výše postavená osoba nabídne sama. Alespoň tak velí etiketa. Ale na druhou stranu jedna moje kamarádka sama podala komisi ruku a obešla takto celou komisi. Člověka od člověka a řekla, že je ráda vidí. Údajně pro to, že měla náramek od https://www.trzis­testesti.cz/na­ramky/naramek-neha-pozlacene-stribro/ a chtěla, aby byl vidět. No chápete to?