sofi

Musím se zaregistrovat na ÚP v lednu do 3 dnů, když PP dle ustanovení § 52 písm.c) končí 31.12.t.r. nebo až po třech

měsících,po uplynutí odstupného?
Doplňuji:
slyšela jsem, že se stačí zaregistrovat až po těch třech měsících,to znam. v dubnu, je to možné také?

Nejlepší odpověď
Sůwa

Rozhodně nic nezkazíš, když tam půjdeš hned po Novém roce. Třeba budou mít větší nabídku 🙂.
Doplním totéž co Drap, třeba se nemusíte zaregistrovat vůbec, můžete si najít zaměstnání sama, nebo zůstat doma, ale placení sociálního a zdravotního pojištění se nevyhnete.

Další odpovědi
Drap

Do tří dnů, znamená že nejpozději třetí den.
Samozřejmě můžete se zaregistrovat třeba až za rok , ale po tu dibu co nebudete zaregistrovaná si musíte platit sociální a zdravotní pojištění.

lexx

Co nejdříve, akorát nahlásíš to odsupné a tedy hmotné zabezpečení. Dál Tě už nasměrují kde třeba, jde o soc., zdrav. pojištění které v tomto případě platí stát.