independent

Musím s autem na garančku?

Odpovědi
Ušel ventil

Pokud jsi v záruční době tak bys měl , jinak asi záruka padá (podmínky záruky tvého vozu nikdo tady nezná ) , ale je to každého věc , nutit tě k tomu nikdo nemůže .

Konkrétní informace o délce záruční doby najdete v kupní smlouvě nebo u svého autorizovaného partnera značky vozu . Podrobné záruční podmínky jsou uvedeny v Servisní knížce nebo Návodu k obsluze, které jsou součástí každého vozu.

cukrar

pokud chtcete plnit záruční podmínky, tak ano. Ale fyzicky Vás nikdo nemůže nutit.

Dochy

Mám pocit, že zákonná záruka nemůže být podmíněna předepsaným servisem (kontrolou v autorizovaném servisu). Zanedbaná údržba ale může být problém. Podmínky u prodloužené záruky už tím ale mohou být porušeny.

nikol98

Dobrý den. V neautorizovaném neztratíte záruku…doporučuji kouknout sem na celý článek o tom https://www.e­uromotors.cz/a­ni-pri-oprave-v-neautorizovanem-servisu-zaruku-neztratite/

cukrar

Dochy, tazatel se neptá na autorizovaný servis, ale zda musí na prohlídky do servisu.
V podmínkách prodeje a záruky bude uvedeno, kdo může dělat servis konkrétních vozidel, třeba to nemůže dělat servis na ulici.

Dochy

Mám hodně silný pocit, že běžnou údržbu může dělat kdokoli, kdo to zvládne. Záruka nemůže být vázána na využití placené služby autorizovaného servisu. „V podmínkách prodeje a záruky bude uvedeno, kdo může dělat servis konkrétních vozidel,“ – pokud prodejce/výrobce uvádí, kdo servis může provést, pak se jedná o autorizovaný servis.

Dochy

http://auto.id­nes.cz/zaruky-na-auta-se-prodluzuji-dejte-ale-pozor-na-podminky-kdy-plati-10z-/automoto.aspx?c=A120127­_102347_automo­to_fdv

Automobilky se snaží kupcům svých strojů podsunout, že na prohlídky musí dojíždět do jejich autorizovaných servisů. V tištěných podmínkách to sice uvádět nesmí, ale podle zkušeností to zákazníkům tvrdí většina prodejců nových aut. A u prodloužené, „smluvní“ záruky to mnohdy i píší.
Právníci však takový výklad odmítají. „Ani zákonná, ani smluvní záruka nesmí být omezena požadavkem jezdit výhradně do autorizovaného servisu, to je protiprávní,“ říká právník Tomáš Palla ze Sdružení obrany spotřebitelů ČR.
Můžete si tedy vybrat jakýkoli servis, s nímž máte dobré zkušenosti. Ovšem pozor, váš známý servisman sice smí provádět prohlídky a údržbu, ale už ne záruční opravy, to je vyhrazeno opravdu jen značkovým servisům. Občas se stává, že prodejce odmítne uznat reklamaci s tvrzením, že neautorizovaný opravář nepoužil originální náhradní díly nebo nedodržel postup stanovený výrobcem. Pak nezbývá než obrátit se na soud.
Zdroj: http://auto.id­nes.cz/zaruky-na-auta-se-prodluzuji-dejte-ale-pozor-na-podminky-kdy-plati-10z-/automoto.aspx?c=A120127­_102347_automo­to_fdv