Bianka1

Musím pustit do svého pronajatého bytu makléře realitky bez písemného souhlasu anebo přítomnosti majitele?

Do prostor druhého majitele (jsou dva) za účelem jakéhosi měření kvůli údajné celkové rekonstrukci, ale teprv se řeší, kdo z nich bude možný majitel celého domku.

Odpovědi
Pepa25

Nemusíte dělat nic, co vám neukládá zákon (ten samozřejmě pouštění makléřů nepřikazuje) nebo smlouva.
Na druhou stranu pokud vás majitel o návštěvě makléřů bude jakýmkoliv způsobem informovat a požádá vás o součinnost a vy jen hledáte záminku, jak to sabotovat, tak u něho značně poklesne zájem vám nájem prodloužit nebo bude hledat důvod, jak ho ukončit …

Bianka1

Majitel mne neinformoval, pouze makléř jednoho z majitelů a chtěl zaměřovat prostory druhého majitele, aniž by tohoto o svém záměru informoval.
Oba majitelé se dohadují, kdo chalupu koupí, anebo co s ní udělají. Já mám jako nájemce smlouvu na dobu neurčitou a překážím v prodeji, takže je na mne vyvíjen zastrašovací nátlak, že se chalupa bude celkově rekonstruovat. Nedělám žádné sabotáže, ale zastrašovací metody makléřů jsou mi odporné. Jsem ochotna tomu, aby soud rozhodl, jestli
je nutné, abych se odstěhovala, když oba majitelé zdědili nedávno další domy po svých zesnulých předcích.
Mimochodem chalupa mi byla pronajmuta v neobyvatelném stavu, ze kterého jsem na svoje náklady a práci udělala stav obyvatelný s krásnou zahradou, garáží a kůlnou.