michalds

Musím používat při tvorbě řešeršní práce i svoje vlastní myšlenky?

Nebo stačí jen práci poskládat z článků, které najdu různě na netu?

(podobnou otázku jsem nedávno položil, potřebuji si jen něco upřesnit)

Nejlepší odpověď
annas

Píšete nějakou práci a k ní uvádíte rešerši? Možná jste měl uvést celé zadání.

Psát jen zdroje z knihoven atd. bez nějakého zadání se mně nezdá.
Myšlenky v práci musí na sebe navazovat.

http://kbe.prf­.jcu.cz/sites/de­fault/files/di­plomky/Literar­ni_reserse.pdf

"Jeden z možných postupů při sestavování rešerše je tento:

  1. Dostupné zdroje shromáždíme, prostudujeme a vytvoříme si představu o jejich obsahu
  2. Z prostudované literatury pořizujeme výpisky s označením původu zdroje
  3. Při sestavování rešerše postupujeme od obecných informací směrem detailům nebo úzce specializovaným čás­tem

Základní informační zdroje: knihy, odborné časopisy, vědecké články, internet

Kde lze informace získat: knihovna a internet
Stránky např. www.sciencedi­rect.com nebo jiné databáze.

Používat aktuální informace, starší práce citovat jen v odůvodněných případech.

Pro sestavení rešerše používat pouze odbornou literaturu,in­ternetové zdroje se používají ve zcela výjimečných případech.

V rešerši kompilujeme dostupné výsledky, snažíme se charakterizovat současný stav problému. Při psaní rešerše nikdy doslovně neopisujeme cizí text!!! Vytváříme vlastní text, který doplníme citačními odkazy na původní práce."

https://is.mu­ni.cz/el/1441/­jaro2013/Bi2BP­_NPL2/um/nezi­va_prir2_cvice­ni1.pdf

--

http://kbe.prf­.jcu.cz/sites/de­fault/files/di­plomky/Literar­ni_reserse.pdf

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.