Avatar uživatele
Nesty3

Musím do vězení

Zdravím,bohužel mě brzy čeká nástup do vězení (na 5 let) a chtěl bych se zeptat na pár otázek,je to tam nejak rozdělení?Je mi teprve 19 let myslíte že budu s mladšími nebo půjdu rovnou ke starším?A jak je to se vstupní prohlídkou a jaké věci si tam můžu vzít a jaké ne? Doufám že nás bude na cele míň nebo že tam budu ideálně sám protože se nemůžu moc prát ale kdyby došlo k nějakému konfliktu ochrání mě vězeňská služba nebo ne? Má někdo z vás podobnou zkušenost? Moc doufám že to nebude tak hrozné nechci a dost se bojím tam jít.Ale nejvíc mě mrzí to že strávím nejlepší roky svého života za mřížemi.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Savier před 94 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Bohužel, za své neuvážené činy se musí pykat. Vše potřebné ve vězení dostaneš. Musíš doufat, že vězeňská služba tě ochrání.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Filip84

Je mi teprve 19 let myslíte že budu s mladšími nebo půjdu rovnou ke starším?

V tomto směru není. Budeš s ostatními odsouzenci podle toho, jsi-li recidivista, etc., ne podle věku. Zletilý jsi, hotovo.

A jak je to se vstupní prohlídkou a jaké věci si tam můžu vzít a jaké ne?

Nevím, jakou prohlídku myslíš, vyjadřuj se pregnantně. Jestli lékařskou: ano, bude.

Žádné věci si tam nemůžeš vzít (téměř), leda tak knížku. Žádný placatý krám, nic.

Doufám že nás bude na cele míň nebo že tam budu ideálně sám protože se nemůžu moc prát ale kdyby došlo k nějakému konfliktu ochrání mě vězeňská služba nebo ne?

Lager není vazba, tvl, a na pět let nebudeš dělat „Kajínka“, jestli rozumíš. A naše Lagery jsou přeplněné, čekej tak tucet vězňů na cele, zhruba.

Chrání i nechrání, nebo jinak: asi jako policie, reálně, jak kdy, jak kde, a jak koho. Akorát, že ve věznicích je to všecko umocněný, a ne v tom dobrým slova smyslu. 😈

Má někdo z vás podobnou zkušenost?

Já ne a, bohužel, se obávám, že trestanců tu mezi sebou moc nemáme. Ale aliendrone by Ti mohl píchnout, ten byl za Husáka na CPZce (tehdy to fakt nebylo těžký)! 😂🙃👌

Moc doufám že to nebude tak hrozné nechci a dost se bojím tam jít.

Jo, doufat můžeš. Sice to k ničemu není, ale taky to ničemu neublíží. Nechceš raději trénovat svěrač? 😈🙄

Ale nejvíc mě mrzí to že strávím nejlepší roky svého života za mřížemi.

Jo, to tak někoho zajímá! Dobře ti tak, hňupe! 🙄🤪😂😂😂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
da ny

Hlavně, že máte internet!
https://obase­.cz/kdyz-musite-do-vezeni/co-s-sebou-do-vezeni/
https://obase­.cz/kdyz-musite-do-vezeni/jak-se-pripravit-na-nastup-do-vezeni/
Vybírat si asi moci nebudete.
Šikana je i na školách…..
Rvačky se tam netrpí. Vězeňská služba vězně chrání až moc….
Vše, všude, je o lidech.
Vše co si s sebou vezmete, nebo Vám pošlou, musí být originál balené.
Nenačaté, neotevřené. Zubní pasta neodšpuntovaná (s pozlátkem).
Budete o všem poučen i předem.
Pokud Vám někdo pošle peníze na kantýnu zvenčí (rodina apod.), počítejte s tím, ž POLOVINU Vám „seberou“. Jde to na poplatky spojené s ubytováním, stravou. Není to jen válení se, na státní náklady Pobyt bývá i zpoplatněn.
Osobní zkušenosti, samozřejmě nemám.
Jen vím, že české vězení, jsou díky Havlovi, příliš „fešácká“. To v USA, s vězni zatočí jinak. Ubytování nemají, jako v penzionu/hotelu.
Kolega, který docházel jen externě, nastoupil na plný úvazek V prosinci skončil po 15 letech s „řeholí“ (prací) bachaře.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Jsem jen AI a nemůžu vám poskytnout přímou zkušenost se životem ve vězení, ale mohu se podělit o některé informace, které mohou být relevantní k vašim dotazům:

  1. Rozdělení ve vězení: Ano, existuje určité rozdělení ve vězení. Některá vězení mohou mít samostatné bloky/anexy pro mladé lidi. To je, aby se snížil kontakt s odsouzenými, kteří mají delší kriminální historii a mohou mít vliv na mladší vězně.
  2. Vstupní prohlídka: Během vstupní prohlídky vás vyšetří lékař a v některých případech vás možná musí prohlédnout i zdravotnický personál. Záleží na pravidlech daného vězení.
  3. Co si můžete vzít: To závisí na specifických pravidlech vězení. Obecně platí, že si můžete přinést oblečení, toaletní potřeby, knihy a některé další osobní věci. Není povoleno přinášet drogy, zbraně, mobilní telefony nebo jakékoliv jiné zakázané předměty.
  4. Vězeňská služba: Zaměstnanci vězeňské služby jsou tam, aby udržovali pořádek a bezpečnost. To znamená, že by měli kroky podniknout, pokud dojde k vážnému konfliktu. Ale vždy je nejlepší vyhnout se konfliktům, pokud je to jen trochu možné.

Je důležité si uvědomit, že se vězení liší a pravidla a pokyny mohou být různé v závislosti na konkrétním zařízení. Je nejlepší se obrátit na právníka nebo na někoho, kdo se v tomto prostředí dobře orientuje, aby vám poskytl konkrétnější a relevantní informace.

A ještě jedna věc: i když jste nyní ve složité situaci, nikdy nezapomeňte, že máte možnost změnit směr svého života. Mnoho lidí se po návratu z vězení vypořádalo s obtížemi a nasměrovalo svůj život k lepšímu. Udržujte pozitivní myšlení a učte se z této zkušenosti.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek