marketa54321

Musím bance podepsat souhlas s použitím osobních údajů k marketingovým účelům?

Volali mi z Call centra, abych si kvůli tomu sjednala schůzku.

Nejlepší odpověď
Dochy

Záleží jaké mají podmínky a jestli chceš používat jejich služby 😉
V zásadě by odmítnutí nemělo mít na poskytování bankovních služeb vliv. Většina lidí uzavírá s banku smlouvu o tom, že anka bude poskytovat za určitých podmínek bankovní služby, ne že jim bude cpát reklamu…

Další odpovědi
ivzez

Ne, nemusíte.

Banky, operátoři a další firmy, které/kteří poskytování svých
služeb podmiňují tímto souhlasem, nejednají podle zákona.

(Já jsem bance takový souhlas nepodepsala.)

Totéž platí pro všechny další smlouvy. Do smluv doplňuji ke slovesu (slovu)
souhlasu předponu NE a větu o nesouhlasu ještě připíšu nad místo pro svůj podpis.
Pak teprve smlouvu podepíšu.

Každý, kdo hiodlá něčí osobní údaje používat k marketingovým účelům,
je povinen po celou dobu prokázat písemný informovaný souhlas dotyčných.
Je povinen všechny takové osoby seznámit s účelem použití osobních údajů
a poučit je o právu (možnosti) tento souhlas kdykoliv odvolat.

Odvolání souhlasu nesmí ovlivnit poskytování žádných služeb.

Banka nesmí vypovědět smlouvu o vedení účtu kvůli odvolání
souhlasu k použití osobních údajů k marketingovým účelům.

Jiná situace by nastala v případě souhlasu s uchováváním a zpracováváním
osobních údajů, které banka potřebuje pro poskytování služeb.

Drap

Nemusíš, je to tvoje věc. Oni ti zas na oplátku nemusí vést účet.

magorvkleci

Nemusíte. Ale banka vám kvůli tomu může vypovědět smlouvu. Což mně banka udělala. Tak jsem přišel do jiné banky, kde se mnou bez toho podpisu smlouvu ani nepodepsali, takže jsem to ve třetí bance, kde se odehrálo totéž, už vzdal.

anonym

Rozhodně nemusíš, toto u žádné není podmínkou ke zjednání služby. Když řekneš že s tímhle nesouhlasíš těžko ti bankéřka odpoví „aha tak to vám hypotéku nedáme a o vašeho půl milionu na přeplatcích už nestojíme pokud si nechcete číst naše reklamní žblechty na mobilu“ :D

Ba co víc, i když si s tím už souhlasil, máš právo kdykoliv souhlas odvolat a také to na podmínky bankovní služby nebude mít vliv.

anonym

uvědomte si ale jeden velmi podstatný rozdíl … něco jiného je poskytnutí osobních údajů za účelem poskytnutí služby, oni si prostě musí s vašim svolením uložit vaše osobní údaje aby služba vůbec mohla být naplněna a něco úplně jiného je poskytnutí osobních údajů za účelem další propagace nebo nedej bože k poskytnutí třetím stranám (to už pak vůbec nebudete vědět kde vaše údaje skončí a můžete si být jisti že s nabídkami různých podvodníčků se rázem roztrhne pytel pokud takový souhlas někdy dáte) … bez toho prvního s vámi nemohou smlouvu ani podepsat, to druhé je zbytné a volitelné.