Loso

Jak to funguje v bance?

Kdybych zalozil vic bankomatnich uctu, musi byt vsechny ucty vedeny pod jednym jmenem? Musi se uvadet jmeno?

Nejlepší odpověď
anonym

Jméno se uvádí každopádně, musíš prokázat svou totožnost. To zda na jméno můžeš mít více osobních účtů pak záleží na pravidlech jak je má konkrétní banka nastavena. Vím třeba že mBanka ti na jednu osobu dovolí jenom jeden osobní účet zatímco FIO Banka ti jich povolí víc a nedělá kolem toho takové drahoty …

zdroj: pátý dotaz na stránce https://www.fi­o.cz/o-nas/faq/bankovni-sluzby/3-ucty-a-produkty
Kolik účtů můžu mít ve Fio bance otevřeno? — Počet účtů není omezen. Každý klient může mít otevřeno i více účtů jednoho typu a to jak na rodné číslo, tak na IČO.

Další odpovědi
Hlada

Nejen jméno. Anonymní účty banky nevedou.

TiaMa

O co vám jde? Jak se budete zobrazovat ve výpisu druhých stran nebo chcete třeba založit účet kam budete mamce posílat peníze? Ani jedno není neřešitelný problém. Vaše jméno atd. potřebuje vědět banka, ale nemusí jej zobrazovat světu.