Angi-Shy

Musi se rouška nosit stale i venku?

Polovina lidi rousku nosi venku a polovina ne. Nejsem moc informovana tak jsem zmatena. Jak to ted v dubnu zatim je?

Odpovědi
elkon

Musí se nosit respirátor (ne rouška), všude na veřejných místech, kde je koncentrace osob.

annas

Nosí se respirátor, od 13. dubna se může třeba něco změnit,.

Stačí si přečíst vyjádření ministerstva zdravotnictví a dovíte se podrobnosti.

https://www.mzcr­.cz/wp-content/upload­s/2021/02/Mimo%C5%99%C3%­A1dn%C3%A9-opat%C5%99en%C3%AD-%E2%80%93-no%C5%A1en%C3%AD-ochrann%C3%BDch-prost%C5%99ed­k%C5%AF-d%C3%BDchac%C3%ADch-cest-s-%C3%BA%C4%8Din­nost%C3%AD-od-1.-3.-2021-do-odvol%C3%A1n%C­3%AD.pdf

Mc Merkurion

… v zastavěné části ano, i když je člověk sám …
… mimo zastavěnou část ne, pokud člověk někoho nepotká …

… ve všech případech se jedná o respirátor, rouška už nestačí !!!

… takže, když se podívám pořádně na nařízení viz odkaz Schlukera, tak zjistím, že „zdravotnická obličejová maska“ což je „Chirurgická ústenka“ https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=zdravotnic­k%C3%A1+obli%C4%8De­jov%C3%A1+mas­ka&newwindow=1&sxsrf=­ALeKk01wirikY­peSvnekLqUbXQGY­Ken2Ag:1617904470438&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ved=2a­hUKEwjBgPbpm-_vAhVHCRAIHVA­eD6AQ_AUoAXoE­CAEQAw&biw=1229­&bih=585 (ne teda látková rouška, to pozor !!!) tak ta se smí nosit i uvnitř !!!
>>> a) ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování (např. hotelový pokoj) <<< https://covid­.gov.cz/opatre­ni/rousky-respiratory/po­vinnost-mit-zakryta-usta-i-nos-ve-venkovnim-prostoru … takže není rozdíl v tom, co se nosí uvnitř a co venku !!!

Schluker

Venku je povinna chirurgicka rouska nebo respirator tridy N95 a vyssi.

Nevim odkud elkom a Mc Merkurion cerpaji, ale myli se. Nedivim se, zmeny jsou caste a ne moc dobre komunikovane.

Zdroj: https://covid­.gov.cz/situa­ce/rousky-respiratory/rousky-venku

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mc Merkurion

@Schuler: tady píšou o „zdravotnické obličejové masce“ https://www.mzcr­.cz/wp-content/upload­s/2021/02/Mimo%C5%99%C3%­A1dn%C3%A9-opat%C5%99en%C3%AD-%E2%80%93-no%C5%A1en%C3%AD-ochrann%C3%BDch-prost%C5%99ed­k%C5%AF-d%C3%BDchac%C3%ADch-cest-s-%C3%BA%C4%8Din­nost%C3%AD-od-1.-3.-2021-do-odvol%C3%A1n%C­3%AD.pdf
… pod pojmem rouška jsem myslel ty látkové, nebo co se prodávaly, jak původně chtěli, aby se nosily po dvou

Schluker

Chapu. Temi castymi zmenami v tom delaji akorat zmatek. Doma mam zasobu nekolika set chirurgickych rousek, ale nosim je jen po kapsach kdyz jdu ven, kdybych nahodou potkal otravnyho policajta. Kdyz nejdu na prochazku tak chodim jen do kramu nebo k doktorovi a tam mam vzdycky respirator FFP3.

Mc Merkurion

… to seš na tom dobře, já mám jen respirátor, a ten nosim jen, když musim do krámu nebo jedu něco nakoupit do marketů, jinak nejsem nucen nosit náhubek nikde, ani v práci, ani venku … denně přejíždím hranici krajů, a poliši mně zatím kontrolovali jen jednou, a to na nájezdu dálnice (z asi osmi jízd jen jednou) … takže vlastně nevím, vo co de, jen co vidim na titulkách na netu …