Musí se národ řídit zákony, který tvoří odsouzení, byť ještě nepravomocně?

Nový poslanec ODS Roman Pekárek, kterého soud nepravomocně odsoudil na šest let do vězení pro podezření z korupce, se nechystá vzdát mandátu poslance ani po výzvách stranických kolegů.

Škárka za podvod u soudu s nahrávkou.
Doplňuji:
I uklízečky musejí mít výpis z rejstříku trestů, když nastupují do státní organizace, ale do PS to nevadí.

Nejlepší odpověď
Drap

Musí. Zákon je zákon ať už ho odhlasují třeba podvodníci a darebáci. Pokud samozřejmě byli pravomocně zvoleni.

Další odpovědi
led

Problém je v tom, že v zmysle zákona je poslanec neodvolateľný, pokiaľ sa nedopustí dokázaného trestného činu. Jeho pôsobenie ostáva len na jeho svedomí. Volič má právo voliť svojho zástupcu, ale odvolať zvoleného poslanca už nie. Je to smutný fakt.
Ako chutí moc… by vedeli hovoriť mnohí.
Doplňuji:
Stará rada pre voliča, než zvolíš svojho poslanca, pozri sa či nesklame tvoju dôveru – never médiám a reklamám, ver svojmu úsudku.

zzzzz

musí, je to ale hnus!!!