dust8

Musí se airbagy po aktivaci po nehodě vyměňovat, nebo se jen opětovně založí na svoje místo?

Nejlepší odpověď
Kepler

Musí se vyměnit, je na jednorázové použití. Airbag se nafukuje rychlým vyhořením pyrotechnické slo­že.

Další odpovědi
JájsemRaibek

A jedna zajímavost. Po nehodě bys měl vyměnit i pásy, jelikož náhlým tahem došlo k jejich sice neviditelnému, ale přesto k poškození a v případě další nehody by namísto zadržení mohly prasknout-přetrhnout se.

aliendrone

Muehehe, asi nevíš jak vypadá interiér auta poté, co bagy vystřelí, že? Krycí tapecírunky jsou na hadry, to bys neseskládal dohromady ani náhodou. Ale BACHA! Už jsem viděl auta (nejčastěji z bazarů – musíš mít know-how, abys věděl jak na to) s vystřílenýmí bagy, ovšem s novým tapecírunkem a resetovanou chybou řídící jednotky, takže laik myslí, že je vše OK, páč mu kontrolka chybu nesignalizuje. Zejména u lacinějších aut je toto BĚŽNÉ (nový airbag obnáší tisíce Kč, nový tapec max. několik stovek, tak PROTO)

BTW – VŽDYCKY, když se v nich reješ (třeba proto, že sundaváš volant nebo tak něco), ODPOJ napřed akumulátor! Nemusí ti ani spustit (a to je DOST nepříjemný zážitek), ale pokud je řídící jednotka pod napětím, tak si odpojení airbagu všimne a zaznamená – bude ti svítit kontrolka do té doby, než resetuješ pomocí diagtnostiky chybu. Jestli ji nemáš nebo s ní neumíš, tak počítej, že tento banální úkon přijde na 500–4000Kč v servisu (dle značky a stáří auta)! ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Emefej

Raibek > nejenom pásy samotné, ale i jejich předepínače.