Jan Kunčar

Musí řidič tramvaje v každé zastávce zastavit, i když ve voze nikdo není a nikdo na zastávce nečeká?

Nebylo by úspornější, kdyby v tomto případě zastávku projel?

Odpovědi
Schluker

Muze zastavku projet, pokud je na znameni. Kdyby projizdel vsechny zastavky, kdyz je prazdny, tak by nemohl dodrzet jizdni rad. To by pusobilo znacne problemy, obzvlast treba na jednokolejne trati.

zjentek

V Ostravě ZJEVNĚ ne.

cochee

To si zjevně upravuje každý dopravní podnik podle svého uvážení. Jak psal Zjentek, v Ostravě tramvaje zastavují v každé zastávce. Na rozdíl od trolejbusů a autobusů, u kterých existují zastávky na znamení a kterými mohou projet bez zastavení, pokud není znamení dáno, jejich počet (těch zastávek na znamení) se mimochodem v nedávné minulosti značně zvedl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.