Nassin

Museli jste psát za trest xkrát nějakou větu a doma to nechat podepsat?

Já několikrát. Třeba ten, že jsem měl 100× opsat: Nesmím soudružce učitelce tykat. Na druhý den jsem donesl podepsaný trest napsaný 200×. Učitelka se ptala proč tolikrát, a já jí odpověděl: Abych Ti udělal radost.

Nejlepší odpověď
da ny

Jen jednou :D
Ve 4. třídě a ještě jsem v tom byla téměř nevinně. :) Vyrušovala jsem odpovědí „ano“, na dotaz spolužačky. Já psala terest, dcera jiné soudružky učitelky nic.
Babušku Jagušku jsme měli ještě v 5. ročníku ZDŠ. 50×: „Nebudu vyrušovat, při vyučování.“
Po letech mi maminka řekla, že soudružce učitelce řekla, že příště, nic takového psát doma nebudu.

Další odpovědi
Malvína

100× jsem psala větu “Nebudu rušit při vyučování.”
Bohužel, vždycky mě prozradil hlavně můj smích. Výrazný, hlasitý, chytlavý. Dodnes s tím mám občas problém v ne úplně vhodných situacích. 🙂

autacek

S tiskárnou žádný problém. Mimochodem, to co popisuješ už jsem kdesi viděl.

paul1

Jo, sem tam se něco našlo. Nejvíc si pamatuji trest od pana ředitele Paroubka ze ZŠ v Chomutově. Měl jsem 100× napsat:" Nemám píchat děvčata špendlíkem" a dát to doma podepsat.
Já jsem je ani nepíchal, jen tak trochu strašil, ale některé tak kvičely, že to zaslechl „říďa“, který šel po chodbě okolo, vešel do třídy, chytil mne za ucho a odvedl do ředitelny, která byla kousek od naší třídy. Tam chvíli přemýšlel, co se mnou, ale nakonec mi dal jen tento trest, asi jsem se tvářil dost zkroušeně. A doma? Nějak to prošlo bez průseru, i když to bylo od ředitele.

RyuzakiKate

Jo, i za mých školních let po roce 2000, asi nejde*ilnější „trest“ hned po 10 angličácích. Pro celou třídu to bylo nějak takto: „Nebudu mazat tabuli mýdlem. Na takovou tabuli se nedá psát.“ Stokrát. A pak jsme taky museli opsat do druhýho dne školní řád, to už bylo teda zase za něco jinýho. Výborný výchovný prostředek…

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

Nassin: A proč tu 50 let starý vtip přednášíš jako vlastní zkušenost? To chceš být nový Donutil?

Nassin

A sakra, že já jsem neuvedl zdroj, co?!

Dochy

No… víš… pokud bych chtěl uvést cizí zkušenost, tak nejdřív napíšu legendu za sebe a pak teprv něco ocituju, ideálně s uvedením zdroje. Ale ty to od začátku vč. dotazu píšeš jako za sebe. Takže tohle zdroj nezachrání.

Nassin

Nezachrání? Tak to bude příspěvek smazán. Ach jooo.

Dochy

Tak jako klidně ho tam dej. Co se etiky citací týče tak možná zachrání. Já tohle nahlašovat rozhodně nebudu. Ale zkrátka ta forma je špatně. Pocit z toho pro nezasvěceného čtenáře je, že si přivlastňuješ cizí peří. Až budu někde v literárním klubu předčítat Mayovku asi nikdo nebude předpokládat, že jsem osobně trefil z medvědobijky džbán obloukem vrchem. Pokud to ale řeknu jen tak mezi řečí v hospodě ve formě dvou vět, budou mě považovat za blázna, nebo kývnou na hospodskýho aby už mi nenalíval.

Nassin

A ty odkazy na zdroj k různým anekdotám/vtipům se musí také uvádět?

Dochy

Naprostá většina vtípků by se nechala označit jako „public domain“. Sice se můžeš odkázat na nějaký web kde už ten vtípek bude zveřejněn ale s velmi vysokou pravděpodobností ani ten web nebude mít autorská práva. Zkrátka jen někdo sepsal co kde zaslechnul či přečetl a dal to na jednu stránku. Ale pořád: To že jde o vtípek jehož původce je anonymní ještě neznamená, že to budu vyprávět jako svou příhodu. Vypadal bych jako komediant, nebo hůř.

Nassin

… ale já jsem komediant a možná i hůř.😅

Dochy

Aby nezůstalo u toho „hůř“ 🙂

Nassin

Stát se může ledacos, že?

Nassin

autacku, hm, sehnat v 70 letech tiskárnu, to bylo umění. A ten popisek jsi už mohl vidět. Je spousta nezbedných žáků, kteří se takto prohřešili.