Avatar uživatele
Nassin

Museli jste psát za trest xkrát nějakou větu a doma to nechat podepsat?

Já několikrát. Třeba ten, že jsem měl 100× opsat: Nesmím soudružce učitelce tykat. Na druhý den jsem donesl podepsaný trest napsaný 200×. Učitelka se ptala proč tolikrát, a já jí odpověděl: Abych Ti udělal radost.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? paul1, da ny před 1086 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Jen jednou :D
Ve 4. třídě a ještě jsem v tom byla téměř nevinně. :) Vyrušovala jsem odpovědí „ano“, na dotaz spolužačky. Já psala terest, dcera jiné soudružky učitelky nic.
Babušku Jagušku jsme měli ještě v 5. ročníku ZDŠ. 50×: „Nebudu vyrušovat, při vyučování.“
Po letech mi maminka řekla, že soudružce učitelce řekla, že příště, nic takového psát doma nebudu.

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Malvína

100× jsem psala větu “Nebudu rušit při vyučování.”
Bohužel, vždycky mě prozradil hlavně můj smích. Výrazný, hlasitý, chytlavý. Dodnes s tím mám občas problém v ne úplně vhodných situacích. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
autacek

S tiskárnou žádný problém. Mimochodem, to co popisuješ už jsem kdesi viděl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Jo, sem tam se něco našlo. Nejvíc si pamatuji trest od pana ředitele Paroubka ze ZŠ v Chomutově. Měl jsem 100× napsat:" Nemám píchat děvčata špendlíkem" a dát to doma podepsat.
Já jsem je ani nepíchal, jen tak trochu strašil, ale některé tak kvičely, že to zaslechl „říďa“, který šel po chodbě okolo, vešel do třídy, chytil mne za ucho a odvedl do ředitelny, která byla kousek od naší třídy. Tam chvíli přemýšlel, co se mnou, ale nakonec mi dal jen tento trest, asi jsem se tvářil dost zkroušeně. A doma? Nějak to prošlo bez průseru, i když to bylo od ředitele.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
RyuzakiKate

Jo, i za mých školních let po roce 2000, asi nejde*ilnější „trest“ hned po 10 angličácích. Pro celou třídu to bylo nějak takto: „Nebudu mazat tabuli mýdlem. Na takovou tabuli se nedá psát.“ Stokrát. A pak jsme taky museli opsat do druhýho dne školní řád, to už bylo teda zase za něco jinýho. Výborný výchovný prostředek…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Dochy

Nassin: A proč tu 50 let starý vtip přednášíš jako vlastní zkušenost? To chceš být nový Donutil?

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

A sakra, že já jsem neuvedl zdroj, co?!

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

No… víš… pokud bych chtěl uvést cizí zkušenost, tak nejdřív napíšu legendu za sebe a pak teprv něco ocituju, ideálně s uvedením zdroje. Ale ty to od začátku vč. dotazu píšeš jako za sebe. Takže tohle zdroj nezachrání.

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

Nezachrání? Tak to bude příspěvek smazán. Ach jooo.

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Tak jako klidně ho tam dej. Co se etiky citací týče tak možná zachrání. Já tohle nahlašovat rozhodně nebudu. Ale zkrátka ta forma je špatně. Pocit z toho pro nezasvěceného čtenáře je, že si přivlastňuješ cizí peří. Až budu někde v literárním klubu předčítat Mayovku asi nikdo nebude předpokládat, že jsem osobně trefil z medvědobijky džbán obloukem vrchem. Pokud to ale řeknu jen tak mezi řečí v hospodě ve formě dvou vět, budou mě považovat za blázna, nebo kývnou na hospodskýho aby už mi nenalíval.

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

A ty odkazy na zdroj k různým anekdotám/vtipům se musí také uvádět?

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Naprostá většina vtípků by se nechala označit jako „public domain“. Sice se můžeš odkázat na nějaký web kde už ten vtípek bude zveřejněn ale s velmi vysokou pravděpodobností ani ten web nebude mít autorská práva. Zkrátka jen někdo sepsal co kde zaslechnul či přečetl a dal to na jednu stránku. Ale pořád: To že jde o vtípek jehož původce je anonymní ještě neznamená, že to budu vyprávět jako svou příhodu. Vypadal bych jako komediant, nebo hůř.

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

… ale já jsem komediant a možná i hůř.😅

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Aby nezůstalo u toho „hůř“ 🙂

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

Stát se může ledacos, že?

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Nassin

autacku, hm, sehnat v 70 letech tiskárnu, to bylo umění. A ten popisek jsi už mohl vidět. Je spousta nezbedných žáků, kteří se takto prohřešili.

před 1085 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek