Vanda6

Můj pes si nehraje oprava

Mám psa 2 roky,vůbec si nechce s ničím hrát,hračky úplně ignoruje,se mnou si vlastně taky nehraje jenom mazlí.Zkoušela jsem všecno od balónků po plyšáky.Taky jsem zkoušela třeba praznou plastovou lahev naplnit různýma dobrotama,ale taky nic.Prosím poraďte jsem bezradná.Nemocný není,od narození ne je takový poslední rok,nikdo jiný z rodiny si s ním nehraje.
Doplňuji:
Je to kříženec kníráče.

Nejlepší odpověď
Drap

Nechce si zkrátka hrát. Každý pes má jinou povahu. Stává se to málo, ale takový pes se občas vyskytne. U nich bývá problém, naučit je třeba aportovat.

Další odpovědi
anonym

Některá plemena zůstavají hravá do vysokého věku,většinou se jedná o společenská plemena a právě proto si je lidé pořizují.Každý pes je osobnost i v rámci plemene a ne každý si chce hrát.Ona není hravost jako taková,spíše se jedná o vrozený kořistnický pud,který se později využívá při výcviku např.aportová­ní,hledání a hlídání předmětů atd.Nenapsala jsi o jaké plemeno se u tebe jedná,ale z toho,že si nechce hrát si nic nedělej a zkus mu vymyslet jinou činnost,při které by ste se bavili oba.Třeba by tvého psa bavilo hledání pamlsku z několika stejných krabiček atd.Slyšela jsi někdy o dog frisbee,dog dancingu, agility atd?…:D
Doplňuji:
Dvouletý kříženec knírače by měl mít zájem o pohybové aktivity.Jak jsem doporučovala,zkus mu vymyslet něco na ven,doma raději asi bude spíš lenošit…:D

kamila44444

Tak to tedy netuším..Každý pes si přece jednou musí hrát. Hlavně mu nenechávejte hračky jen tak poházené v pelíšku. Pak si s tím někdy sám zahraje a nebude ho to bavit. Hračky jsou za odměnu, jako pamlsky. Proto se psi učí odměňovat hračkami, aby nebyli závislí na jídle a pak nepřibrali na váze.

led

Stal sa z neho ´pes mysliteľ´, rozmýšľa prečo sa v poslednú dobu nik s nim nehrá, až sa zabudol hrať.
Tak ako u ľudí aj v ríši zvierat sa nájdu takí jedinci.
Doplňuji:
Pri mazlení skúste použiť hračku, nech si na ňu opäť zvykne.

pusinka50

Zkus pískací umělohmotnou hračku. Můj pejsek na ní spolehlivě zabírá:-)