annas

Mrtvé ryby plavou s proudem. Než s nimi držet krok, není lepší nebát se šlápnout vedle a upevnit tak svou sebejistotu?

aAtoři Gabriel Laub, Peter T. McIntyre – uporaveno

https://www.fa­cebook.com/jen­mrtverybyplavou­sproudem/posts/919394174­762123/
http://www.hup­tych.cz/literar­ni-cinnost1/aforis­my/nezaboli-jazyk-dobreho-slova-antologie-ceskych-aforistu-19-20-stol

Obrázek
https://pixaba­y.com/photos/mcken­zie-river-central-oregon-forest-5129717/

Odpovědi
Drap

Je to myšleno obrazně. Otázkou ovšem je, zda stojí za to, držet s nimi krok? Mrtvé ryby nás mohou dovést pouze o kus níž po proudu, než narazí na první překážku a zastaví se. . A většinou nechat se nést proudem nevede k něčemu převratnému či velkému. V jistých situacích bude určitě lépe nebát se a šlápnout vedle. Problémem ale je správnost takového rozhodnutí. Musíme do něho dát i velký kus rizika. Co když právě pod tím dobře vypadajícím povrchem vedle, kam se chystáme stoupnout je skrytá hluboká bažina. Tam budeme těžko hledat jakoukoli jistotu.

aliendrone

Rozhodně JE! Sice se říká, že když 2 dělají totéž, není to totéž, ale podle mne je to SKORO totéž. Když půjdu a budu dělat to co ostatní, tak se dostanu tam, kam ostatní. A já NEJSEM a venkoncem ani NECHCI být jako ostatní. ;) :D

Proto Vám vážená paní velkopodnikatelko budu sypat na sušenky sůl, do bylinek házet na prášek mleté chillipapričky (o milionech Scoville!) a vůbec páchat neplechu, jen abych zamezil fúzi Vaší megakorporace s Keplerovými palírnami a kvasírnami a.s.! ;) :D :D