maty2417

Může se mrkev sázet dvakrát ročně?

Nejlepší odpověď
annas

Mrkev se může sít 2× ročně. Přečtěte s si rady Loskutáka z 29. 4.

"Výsevy mrkve už není nutné uzpůsobit časnému jaru, s variabilitou odrůd je možné sázet semínka až do poloviny června a pěstování případně i urychlit. Zvolit můžeme rané i polorané semeno, sklízet až v říjnu a odrůdu vybrat s možností sklizně už po 80 dnech.

Mrkev není nutné vysévat výhradně časně zjara. Můžeme set i nyní a průběžně pokračovat ve výsevech. Mrkev sejeme ještě v polovině června, po sklizni první úrody. Podle doby výsevu se sklízí pak až v říjnu. I tato mrkev se dá použít nejen pro okamžitou spotřebu, ale také ke skladování. Důležité je pouze vybrat správné semeno, volíme mrkve rané až polorané."
http://loskutak­.nova.cz/clanek/u­zitkova/vysevy-a-sortiment-mrkve.html

Může se sít mrkev i na podzim, ale velmi často chutná škůdcům, kteří se schvávají v půdě. Ale zase se dá jíst brzy na jaře.
http://prima-receptar.cz/pod­zimni-vysev-korenove-zeleniny/

Poradna – Zahradní centrum

"Rané odrůdy můžete sklízet už 8 týdnů od vysazení a dál postupně podle potřeby. Pozdní odrůdy potřebují pro svůj vývoj až 11 týdnů.

Odrůdy určené k uskladnění sklízejte co nejpozději, ale dříve, než přijdou první mrazy. Letní a podzimní mrkve se sklízejí většinou od července do října, pozdní odrůdy v září a říjnu."
http://www.zahrada-centrum.cz/poradna-a-diskuze/poradna/5-zeleninova-zahrada/240-sklizen-mrkve

http://www.jak­tak.cz/jak-spravne-pestovat-mrkev.html

Rané typy můžete sklízet už od 8. týdne po vysazení, zatímco pozdní typy potřebují někdy až 11 týdnů.
--

Další odpovědi
carlosbomber

Mužete kolikrát chcete, jen musíte zajistit optimální klimatické podmínky pro dobrou urodu.

Lamalam

Může.

dr.luha

80-ti denní mrkev neexistuje. Musí se počítat i u ranných odrůd s termínem sklizně minimálně za 120 dní.

Klaproth

Nemůže! Mrkev se totiž nesází.

annas

dr.Luha

když píšete, že odborníci nemají pravdu, nechcete jim napsat, že poskytují chybné informace?

Mrkev už nevysévám na rozdíl od minulosti, ale bohužel si nepamatuji, za jak dlouho jsem ji skliízela.