Lukynxd

Chci-li přejít od jedné banky k druhé, mám nejprve zrušit účet u staré, nebo vytvořit účet u nové?

Dobrý den, chtěl bych přejít z Raiffeisenbank do České spořitelny. Stačí zajít pouze do České spořitelny a říct, že chci přejít do této banky? Nebo musím první vytvořit účet u České spořitelny a poté zrušit účet v Raiffeisenban­k???? Děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Stačí zajít do ČS.

K odpovědi Rokia: Tazatel v ČS řekne, že chce z Raiffeisenbank přejít do ČS a sdělí jí číslo účtu u Raiffeisenbank. ČS už zařídí výpověď, tu tazatel na místě podepíše. A Raiffeisenbank převede trvalé příkazy i zbytek peněz do ČS na nový účet. (Jak vidíš, stačí zajít do ČS.)

Jen je potřeba počítat s tím, že původní banka bude po obdržení písemné výpovědi „otravovat“, bude volat a přemlouvat ho, aby účet nerušil.

Další odpovědi
Rokio

Ivzez má pravdu, stačí zajít do České spořitelny.

nyjono

Založíš nejdřív účet v nové bance – Čes. spoř. a potom zrušíš původní u Raif.
Je to proto, že ti účet nezruší okamžitě, je tam nějaká ochranná doba, protože ještě dobíhají platby.
V původní bance nahlásíš číslo účtu té nové banky, aby ti tam převedli zůstatek z té původní.
A mně v původní bance nikdy nepřemlouvali.
Bylo to vždy bez problémů.