led

Možno pri registrovani použiť vizuálne graficky podobný nick nicku iného užívateľa?

Narazila som tu totiž na tento prípad, ak používate v prehliadači bezpätkové písmo, rozdiel nezbadáte.
pozrite tieto dva profily, rozdiel vysvetlím neskôr:
číslo užívateľa 39403 http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/39403
číslo užívateľa 3706 http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/3706
zvádza to potom k zmýleniu si užívateľov
rozdiel je v písmene malé l (´L´ 3706) a písmene veľké I (´i´ 39403)
Počítač to nezaregistruje pre neho je to rozdielné číslo znaku, ale ľudské oko pracuje na princípe spojenia videného s myšlienkovým doplnením (ak vidíte čas čísla prichádzajúceho autobusu, zvyšok si domyslíte a potom máte pocit, akoby ste videli celé číslo).
Otázka:
1 – Mohlo by v prípade použitie tejto grafickej podobnosti dôjsť k neskoršiemu zneužitiu tejto podobnosti?
2 – Myslíte, že by táto možnosť nemala byť povolená?

PS.
Ranná otázka v tomto zmysle mi bola odstránená z dôvodu „Nevhodný obsah (porušení kodexu – např. vulgarity, urážky apod.).
Otázky a odpovědi, které nejsou v souladu s kodexem serveru, nebo neodpovídají zaměření serveru mohou být administrátorem smazány.“

Túto otázku som položila aj adminovi.
Doplňuji:
V otázke nejde o to či ide o jedného, alebo dvoch ľudí. nick je vlastne naša meno, naša „ochranná známka“ pod ktorým sme tu známi.
Sú weby, ktoré maju toto ošetrené, myslím, že to nie je problém v programe určiť podmienky pri rozhodovaní…

Nejlepší odpověď
annas

Ráno jsem napsala odpověd, odeslala, ale zbytečně … Zda jde v odkazu o stejnou osobu, nevím, ale něco podobného už zde bylo. Týkalo se Illines. Viz odkazy – někdo se na to ptal.

před 435 dny
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ta-pani-co-odesla-se-ted-v

před 766
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-mozne-aby-byl-clovek-po-ranu-prekvapeny-nebo-je-to-jen-tak-dela-vite-ze-illines-ma-dnes-narozeniny

První registrace v 11/ 2009 .
Druhá registrace v 12/2011

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vanoce-v-letnim-case-libili-by-se-vam#discussion

Illines odešla, profil byl deaktivovaný – anonym – vrátila se po 9 měsících se stejným profilem,, jak sama píše, ale s jiným datem registrace. Proč jí nevrátili ten původní, nevím, nově se registrovala opět jako Illines.

Takže stejné jméno při nové registraci.

Další odpovědi
huxa

  1. rozhodně by mohlo dojít ke zneužití a také nejspíše vlastník duplicitního účtu jej kvůli tomu zakládal (nevěřím na takovou náhodu)
  2. rozhodně ano

Alesh

Njn, to je stará dobrá finta, která lze použít pokud je použito bezpatkové písmo. 😉

A ty jsi led nebo Ied? 🙂

Bedy

Mě je to celkem jedno. Podle mého názoru se jedná o jednoho a toho samého člověka. Jen první profil má deaktivovaný.

Sůwa

Odkazy bohužel dnes nemohu otevřít, protože mám vyčerpaný limit pro stahování, ale problém s podobností nicků jsem měla i já. Původně jsem se totiž zaregistrovala jako >suwa< a až dodatečně jsem si všimla, že je tu i nick >sowa<. Admin mi nick po žádosti a vysvětlení opravil 🙂

led

AD Alesh
cha cha, teraz hádajte!
Poradím fintu: skopírujte si to do wordu, nastavte pätkové písmo a veľkosť aspoň 26 a uvidíte…

Alesh

Jsem asi blbej, ne? 🙂
Píšu o bezpatkovém písmu, tak asi dobře vím, jak to zjistit. Navíc se stačí podívat na http://www.od­povedi.cz/uzi­vatel/profil/2974 a nahoře je napsáno: „PROFIL UŽIVATELE LED“.

led

V príspevku som síce menovala vás (kvôli zdôvodnení príspevku), ale nepodceňujem vaše kvality, prirodzene ten výraz som si všimla. Ale, prosím, uvedomte si, že tu nie ste sám a mnoho ľudí nevie, ako si to skontrolovať. Bolo to písané pre nich.
Ak vás to urazilo, prepáčte, prosím.

led

zjavne kvôli tomu príkladu mi otázka bola zmazaná až šialene rýchlo

anonym

:)
led, ja cumim ! vy jste tak strasne chytra ! vy me i po 2 letech dokazete casto prekvapit !
i kdyz : me tu prekvapi skoro kazdej .. :)

  • iv-