Avatar uživatele
anonym

Môže mať nadýchanie sa dymu z požiaru (dom) vplyv na zvýšenie hladiny cukru v krvi?

Počas lokalizovania požiaru bez ochrannej masky (kým prišli hasičské jednotky)sa zasahujúci nadýchal dymu z požiaru (včetne ďalších maličkostí popáleniny a podobne). Počas následného ošetrenia zistili aj zvýšenú hladinu cukru, o čom dovtedy nevedel.
Doplňuji:
Efchen
Je to aj môj názor,
zaujíma ma, či sa niekto s podobným prípadom stretol -nárast hladiny cukru pri zvýšenom výkone-, prípadne slovo odborníka

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Damiana, anonym, anonym před 3397 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Hladinu cukru v krvi zvyšuje stres. Hašení požáru nejpravděpodobněji stres vyvolalo. Nadýchání kouře určitě ovlivnilo funkci plic a okysličování krve, takže vznikl i další stres, kterým byl organizmus ohrožen.
Řekla bych, že je to přirozená reakce organizmu. Jako původce cukrovky je ve většině případů na vině právě stres, dlouhodobé trápení apod.
Chce to nějaký čas počkat a být v klidu. Pravděpodobně příznaky odezní. Hlídat by se ale dotyčný měl, protože tento první příznak upozorňuje, že organizmus je náchylný reagovat tímto způsobem.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Hlada Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Odborník nejsem, ale diabetes vlastním.
Jak píše očko stres zvyšuje hladinu glukozy v krvi. Takže hladina glukozy v krvi mohla být od stresu zvýšena buďto jenom dočasně, ale i v případě již existujícího onemocnění. Zda to bylo dočasné, nebo onemocnění již existovalo a dotyčný o něm jenom nevěděl z vašeho dotazu nelze poznat.

Pohyb hladinu cukru naopak snižuje, zejména u diabetu typu 2 !!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Efchen

myslím,že to může vést k tomu,že tělo musí vydat víc energie, aby "nevpustila škodlivé látky do těla",tak spotřebuje víc cukru,ale jestli vzroste hladina cukru,to nevím..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

nevím jestli to zvyšuje cukr,ale jelikož jsem hasič,tak vím oxid uhelnatý který vzniká při jakémkoli hoření je jedovatý.Takže pobývat dlouho v zakouřeném prostoru je smrtelné.V případě potřeby místo masky poslouží mokrý hadr přes obličej(nos,ústa).ale taky to je jen na chvíli.

a parvda je že pokud hasiš v bízkosti kouře tak to je znát ovšem jestli to způsobuje cukr to nevím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Robert_PM

Ano!!!

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

AD honza19hk
v tom zadýmenom priestore počas lokalizovania požiaru (do príjazdu zásahovky) to nebolo dlho okolo 7minút intenzívneho ´udržiavania ohňa v ohraničenom priestore´, hašiš a podobné svinstvá naokolo neboli, žiadne strachy.

před 3395 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Ďakujem vám za odpovede
Ocko rady potešili no, oddychovať nie je čas. Doba je neúprosná treba bývať a žiť.
Mosojové slovo praktizujúceho diabetes...Predtým nebola pozorovaná zvýšená hladina cukru,

před 3397 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví