Jiří Bohumil

Motivuje vás „účtenkovka“ k tomu, abyste v hospodě vyžadovali účtenku?

Jde mi o to, zdali ve „své“ malé vesnické hospodě, kam chodíte pravidelně, třeba pouze 1× týdně na 2 piva, požadovali za tuto „útratu“ účtenku za účelem vložení do účtenkové loterie, pokud vám ji hospodský nedá „sám od sebe“? Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
dubraro

Ne

V žádném případě. Pokus o vydání účtenky komentuji slovy „Babiše do koše“.

Další odpovědi
autacek

Je mi to "blbý"

I hospodský má nárok žít a pokud jsem s jeho službami spokojen, nevidím nejmenší důvod proč mu komplikovat život. Navíc je mi milejší existence mé oblíbené hospody než její zrušení a prachy v bezedném státním pytli.

sevos

Ne

Klaproth

Ne

dudu

Jiná odpověď (doplňte prosím jaká)

Nabývám přesvědčení, že např. v našem maloměstě se docela rychle vytvořila jakási konspirace mezi obchodníkem a pravidelnými zákazníky. Kvůli úspoře času i oblibě některé nabídky z menu jsem častým návštěvníkem zdejšího vietnamského bistra. Jako štamgast jsem se tudíž s majiteli brzy dohodl, že nebudu vyžadovat účtenku a zato mám možnost využívat dílčí vylepšování receptu u vybrané položky /např. přidání ananasu/. Donedávna jsem měl kvůli svému jednání občasné výčitky, ale včera jsem na vlastní oči spatřil, že podobně se zachovali a běžně jednají i příslušníci městské policie. Takže co s tím?

Emefej

Ne

Lamalam

Ne

Kepler

Je mi to "blbý"

Do hospody sice chodím minimálně, ale týká se to vlastně všech kšeftů. Pokud se mě prodavačka zeptá, jestli chci účtenku, tak kývnu. To se ale zatím týkalo jen jedné prodejny. Sám bych ji nevyžadoval. Jinak mi dávají účtenku vždy.

jepik

Jiná odpověď (doplňte prosím jaká)

Když účtenku dají dobře, když nedají tak mě to nevadí.

Mc Merkurion

Jiná odpověď (doplňte prosím jaká)

… ne, ve svých oblíbených občerstvovacích zařízeních ještě před součtem hlásim, že účtenku nechci (není třeba účtenku házet do koše, je lepší, jestliže se tržba neobjeví nikde a výhodnější pro obě strany než velké díško) …

… což ale neznamená, že jsem proti plošnému zrušení EET, a vím o jednom případě, kdy se majitel rozloučil s číšníkem,který jej okrádal až na základě důkazů skrze EET /tento číšník měl častá storna, tak si na majitele došlápl finančák a ten zase na číšníka/ …

anonym

Je mi to "blbý"

Ne, ale pokud chcete nevydanou účtenku „hlásit“ dá se to udělat jednoduše tak, že se do hry pokusíte zaregistrovat účtenku daného provozovatele s nějakým vymyšleným fik kódem, provozovatelé hry berou vysoký počet neověřitelných účtenek u daného provozovatele jako důvod udělat tam kontrolu osobně…

Jiří Bohumil

Dubraro, palec jsem dal, ale s výhradou, že osobně proti EET nic nemám a myslím si že smysl má.
Dudu, palec jsem taky dal, ale- a jsme zase u toho. Malinkej úplateček, že jo?:-)
A na policajty se nevymlouvej, ti jdou často, bohužel, záporným „příkladem“!:-(
Ale za sebe se rovněž přidávám ke kategorii- " je mi to blbý".

dudu

Bohumile děláš zle mě úplatkáře, ale nevíš, že za pokrm v ceně devadesát pět korun obchodníkovi pravidelně nechávám stovku.

Jiří Bohumil

dudu, nic ve zlým 🙂, ber to jako srandu, vždyť nejde o nic. Pouze o ten „morál“ 🙂.
Já si tu účtenku taky neberu, aby na mě nebyl hospodskej nasra.ej a blbě se netvářil. Takže vlastně taky ve svém zájmu. A taky mu dám ještě i 10% „diško“.
Myslím si, že většina „normálních“ lidí se chová stejně a ve smyslu, aby loterie přiměla lidi, si i v těchto případech, brát účtenku, je, slušně řečeno, scestná (spíš „hovadina“).
Ale ostatní, z běžných nákupů, jsem, na základě dotazu Keplera, začal taky registrovat. Nejde o nic, pouze o moment a třeba štěstí jednou sedne i na „blba“. 🙂
Já v životě nikdy nic nevyhrál, vše jsem si musel „vymakat“.:-(((