BergySeltzer

Montují se v Británii už aspoň do novostaveb vodovodní baterie, tak jak je známe u nás?

Nebo jsou britové natolik zvyklí na ten jejich, pro nás pro mnohé nepochopitelný systém dvou baterií na umyvadlo a tudíž ho aplikují stále? Díky

Odpovědi
Kepler

Myslím, že systém dvou oddělených kohoutků je typický jen pro staré stavby. Dokonce i směšovací jednopákové baterie byly u nás montovány už za socialismu, a to jsme byli za západem vždy hodně pozadu.

Drap

Záleží pro koho jsou novostavby určeny. Britové převážně stále preferují oddělené kohoutky.

Dochy

Když jsem byl na služebce, tak jak v hotelech tak v kancelářích kde jsem byl, měli myslím klasické směšovací baterie.

Doma máme v kuchyni u dřezu termostatickou baterii, v koupelně u umyvadla pákovou a po letech užívání si říkám, že vedle té dřezové termostatické by se šiknul ještě kohoutek na studenou (rychle studená voda na pití bez velkého odtáčení teplé vody) a v koupelně navíc oddělené kohoutky na teplou/studenou s větším průtokem pro různé úklidové aplikace (vytírání apod), zatímco nad umyvadlo bych dal také termostatickou místo pákové.

BergySeltzer

Dochy: díky za bonus – vysvětlení, v čem může být tento systém zapojení prospěšný.

BergySeltzer

Za chybu v otázce omluva. Leč už nemůžu upravit 🙂