Avatar uživatele
elektrikář

Moje matka dělávala šumivou limonádu z květů černého bezu, a sirup bohužel recepty si vzala do nebíčka.

Doplňuji:
Mockrát díky, je to pro mne vzpomínka na mládí.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? iceT, hanulka11, chudst, dědapetr, fablen, anonym, Salvaje před 4728 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

já mám jednoduchý recept je pak osvěžující

5–6 velkých bezových květů dám do pětilitrové láhve od okurek, přisypu 1/2 kg krystalového cukru, jeden rozkrájený citron a zaliji až po hrdlo vodou.

Láhev uzavřu papírem a nechám asi 8 dní na okně kam jde slunce . Obsah velké láhve pak scedím do sklenic a skladuji v lednici, ale dlouho tam nevydrží…vypijí se.
Doplňuji:
dělám i med z bezu asi 40květů roztrhám do 1l vody a přidám 2 nakrájené citrony vařím cca20min. Pak nechám 24 hodin a poté přes plátno přecedím, přisypu 1 kg cukru a vařím cca 1/2h. občas zamíchám, poté plním do malých skleniček a uzavřu víčky.Nesteriluji.

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dědapetr

Bezinkové osvěžení ve skleničce
http://www.go­ogle.cz/search?sou­rce=ig&hl=cs&rlz=1G1GGLQ­_CSCZ291&q=be­zinkov%C3%A1+%C­5%A1umiv%C3%A1+li­mon%C3%A1da&aq=f&a­qi=&aql=&oq=

Zdroj: http://www.ty­den.cz/rubriky/a­petit/bezinko­ve-osvezeni-ve-sklenicce_121100­.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Danča84

Já mám recept na sirup od babičky mé kamarádky, je výborný:

2O květů bezu
1 a 1/2 kg cukru
3 a 1/2 l vody
50g kyseliny citrónové

7 dní necháš vylouhovat, během té doby promícháváš. Pak scedíš přes plátýnko, naliješ do lahví, zavíčkuješ (lahve i korunky musí být vyvařené a hrdla a gumičky čisté!), naskládáš do zavařovacího hrnce, nebo do normálního kde je podložíš nějakou mřížkou nebo špejlema a zaliješ vodou aby byly celé potopené. Pomalu zahříváš a až bude voda jemňoulince bublat, teplotu udržuješ 20 minut. Pokud máš doma teploměr na zavařování, tak 85–90stC. Pak postupně ochlazuješ – vyliješ hrnek horké vody, naleješ hrnek studené, vyliješ další horké,… Vyndáš, po vychladnutí uložíš.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek