Avatar uživatele
Lukáš 001

Mohu změnit přihlášku na střední školu?

Dobrý den, jsem žák devátého ročníku základní školy a tento rok mě čekají přijímací zkoušky. Dál jsem si přihlášku na dvě gymnázia, přičemž mě napadlo, že by bylo lepší jen jedno gymnázium a jedna střední škola na přihlášce. Myslíte, že by to šlo nějak změnit, když budou přijímací zkoušky až někdy v červnu? Díky za nápady a každou radu, kterou poskytnete.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1472 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Ptáte se na špatném místě.

To, že jsou přijímací zkoušky letos později, nic se nezměnilo na tom, že termín pro podání přihlášek skončil 1. března. Tak to platí podle vyhlášky.

Jedině se pokusit spojit s řediteli obou škol a zeptat se na možnost změny.. Jen ředitel ví, zda může udělat výjimku.

Novinkou je letos toto – viz níž.

Takže pokud byste se nedostal na gymnázium, je možné využít možnosti, která je dole uvedená.

Ale to je opravdu věcí školy, nikoliv vyjádření na netu.

"Odvolání proti rozhodnutí ředitele školy nebude přípustné z důvodu urychlení procesu přijímání.

Zákon nicméně nově zmiňuje institut nového rozhodnutí podle správního řádu. Ten umožní přijmout dříve nepřijaté uchazeče na místa uvolněná tím, že si úspěšní uchazeči vybrali jinou školu. V případě vydání nového rozhodnutí bude moci tento nově přijatý uchazeč uplatnit i již jednou uplatněný zápisový lístek."

https://www.in­foabsolvent.cz/Ra­dy/Clanek/7-0-56/Prijimaci-zkousky-zmeny-v-souvislosti-se-

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Lukáš 001 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Myslím, že pokud jsi odevzdal, tak už ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek