karelbor

Mohu získat právo na parkování v modré zoně, když mám přechodné bydliště v Praze?

Nejlepší odpověď
JežíšKristus

„Co je přechodné bydliště? Zákon nic jako přechodné bydliště ve skutečnosti nezná. Jedná se o pozůstatek minulého režimu, kdy se přechodný pobyt přihlašoval a byl spojen s povinností občana hlásit svůj pobyt. Taková povinnost by dnes byla v rozporu se svobodou pohybu, a proto neexistuje.“

Prostě si změň TRVALÝ POBYT do Prahy a za 1200 Kč na rok nebo kolik to stojí můžeš parkovat na modrý.

Další odpovědi
Pepa25

Dotaz: Bydlím v oblasti se zavedenou ZPS, ale nemám zde trvalý pobyt … ?
Odpověď: Nárok na rezidentní parkovací oprávnění vzniká pouze osobám s trvalým pobytem na území rezidentní oblasti (viz zákon č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích). Možnost získání parkovacího oprávnění jen na základě nájemní smlouvy by tak byla v rozporu s tímto zákonem. Má-li ovšem člověk, který bydlí v regulované zóně, platnou nájemní smlouvu, má v souladu se zákonem o evidenci obyvatel také právo si v tomto místě zřídit trvalý pobyt.

Zdroj: https://www.par­kujvklidu.cz/cs/va­se-dotazy/

cukrar

Nemáte přechodné bydliště, to si to pletete. V jakém dokladu máte zapsáno přechodné bydliště

aliendrone

Ano, např. pokud jako podnikatel tam máš provozovnu, ale lze i zcela bez jakýchkoliv podmínek. Jen to budeš mít „trochu dražší“. ;) :)