MojeJmeno

Mohu si změnit v Čechách jméno takto (viz níže)?

Můžu si v ČR změnit křestní jméno na:

  1. Frodo
  2. Maxx

nebo
3. Skywalker

a příjmení na:
Cross

Nejlepší odpověď
elkon

Dej se vyšetřit, oni ti to rozmluví.

Další odpovědi
Dochy

Pokud se nemýlím, tak jako Čech si můžeš (ve vyjímečných případech) křestní jméno změnit – ale jen na takové, které je v seznamu českých jmen, nebo které Ti schválí úřednice. Z těch cos uvedl bych odhadl, že Maxx by ještě mohl mít šanci. Příjmení lze změnit sňatkem, nebo na žádost – pokud stávající je z nějakého důvodu problematické – např. hanlivé. Alois Hitler by si příjmení nejspíš změnit mohl.

nějaké info zde:
https://www.mvcr­.cz/clanek/jme­na-a-prijmeni-zmena-jmena-a-prijmeni.aspx

metro

Zkusit to můžete.

P.S. Jednoslovný název České republiky je Česko, nikoli Čechy, což je název pouze její části.

Hufnágl

Máš-li k tomu vážný důvod a matriční úředník to schválí, není problém.

Kelt

Kdysi jsem v nějakém dětském obrázkovém časopise viděl podobný příběh, že se dva bratři chtěli nechat přejmenovat. Jeden na Zorra, druhý na Robina Hooda a jakýsi chlapík jim to napsal do žákovské knížky. Jejich původní jména pak přeškrtnul. No tatínek je pěkně seřezal páskem. Ale když jsi dospělý, zajdi na úřad.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.