werunka92

Mohu si zažádat o nový OP, který mi ukradli v místě přechodného bydliště ?

Nejlepší odpověď
anonym

Kole zase kecá mimo otázku.
A nač se vlastně ptáš, že ti ukradli OP v místě přechodného bydliště?
Anebo zda si tam můžeš zažádat?
Už tu byla fůra podobných odpovědí, viz 114 odkazů:
Jinak pro stručnost, podat žádost lze kdekoliv, ale mimo trvalé bydliště to trvá o 30 dnů déle, protože to na trvalé přeposílají.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=OP

Další odpovědi
anonym

Koleso, mluv k věci nebo mlč. Takhle umí radit stará Blažková také. Ještě, že Dr. Axl to uvedl na pravou míru. A víš, Koleso, že v nových OP bude vyznačeno omezení způsobilosti (či úplná ztráta způsobilosti) k právním úkonům?

Michal Kole

Dokonce musíte. V zákoně, je že občanký průkaz musí mít každý.

Upřimě by pro stát bylo levnější, kdyby občanky nebyli a totožnost by si každý zjišťoval sám. vyfocením, přiložením elektronického podpisu občana a odeslání do databáze.