Dlostev

Mohu si vyměnit občanský průkaz před jeho expirací?

Mohu si jít vyměnit občasnký průkaz, ikdyž mi končí až za rok? Mám jej již poměrně poničený a hlavně bych už chtěl nový, jen ve velikosti kreditní karty a ne tu velikou hrůzu co se mi skoro nevleze do peněženky. Případně jaký je tam poplatek? Děkuji

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Pokud je platnost kratší než rok, tak už ho vymění bez problému, poničený taky můžeš vyměnit, ale za to budeš něco málo platit.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Ano

cukrar

Poničený ano, jinak jen 90 dní před skončením platnosti můžete zažádat o nový průkaz.

setapouch

Pokud se nepletu, v případě výrazné změny podoby na fotce je to dokonce povinnost, resp. může úředně dojít ke zneplatnění.