maxie

Mohu se zspsat na VŠ a poté to zrušit/nenastoupit?

Možná ta otázka zní divně, ale přesně popíši situaci.
Přijali mě na VUT, jenže zápisy ke studiu jsou začátkem července, resp se dají odložit na srpen (datum není přesně specifikováno). Jenže se hlásím i na MENDELU, kam jsem se bohužel nedostala, takže si budu podávat žádost o přezkoumání rozhodnutí o přijetí. Jenže to bude vyřízeno až v září.
Víc bych chtěla na MENDELU, ale nejsem si jistá jestli mě vezmou, tak nechci zahodit místo na VUT. Mohu se teda zapsat na VUT a poté to třeba zrušit nebo do školy nenastoupit? Nebo je nějaká jiná možnost? Já vím, že to je blbé, ale prostě je to tak, nic lepšího mě nenapadlo :( Moc děkuji za vyjádření a radu.

Nejlepší odpověď
quentos

jistě, kde studiu nenastoupit máte svaté právo – je to přece Váš problém a Váš život. Pro ně je podstatné, že shrábli peníze za přihlášku ;{)>
Btw to takhle dělá spousta vysokoškoláků, že si podá přihlášku na více VŠ než jednu. Když je náhodou přijmou na více než jednu, přece se nerozkrájí (šílenců, kteří studují dvě VŠ, z toho každou v jiném městě, je skutečně minimum, je to na vraždu a o nervy).