Oukej298

Mohu se spálovou angínou na lyže?

Dobrý den, před pár dny mi doktor zjistil spálovou angínu, a dnes jsem jel na hory, cítím se už dobře a zajímalo by mě jak moc je rizikové jít lyžovat. Je mi 18 let a antibitoka stále beru. Vyrážku jsem nedostal vůbec, takže asi mám dobrý průběh.

Nejlepší odpověď
marci1

Odjet na hory se spálovou angínou a s antibiotiky a ještě uvažovat o lyžování? To by dospělého člověka nemělo v žádném případě vůbec napadnout! ☹

„Po dobu podávání antibiotik je nutné udržovat klid na lůžku i po pocitovém zlepšení onemocnění. Nemocný je infekční až 7 dní od vypuknutí nákazy.
Pokud tělo dobře zareaguje na antibiotika, doporučuje se ještě týden vydržet v klidném režimu doma a mimo kolektiv. Vyvarujte se i velké fyzické námaze.“
Můžeš mít velké problémy se srdcem, ledvinami apod.
https://www.be­nu.cz/spala-a-spalova-angina-jak-se-projevuji

Další odpovědi
quentos

Nejsme lékaři, ale už vzhledem k tomu, že je vysoce nakažlivá, i samotná cesta na hory byl poměrně dost egoistický počin. Takže váhám mezi „je to bláznovství“ a „teď už je to jedno, roznesete to tam beztak a zhoršíte si průběh“.

da ny

No jistěěěě ! ;D
Po Vás potopa! Když mám spálovou angínu, proč bych seděl doma. Když mohu, raději nakazil každého, koho potkám. Ať si too užije (třeba bude ležet, jako Lazar). Čím jich bude víc, tím lépe, že…..?!
Např.:
„V prvních dnech, kdy může být nakažlivé, je ideální izolace od dalších členů rodiny“
https://www.drmax­.cz/pece-o-zdravi/spalova-angina-postrach-skolek-i-skol
„Při vyšetření u lékaře se většinou provádí výtěr z hltanu. Velmi dobrou účinnost má při léčení Penicilin, kdy obtíže ustupují do dvou dnů. Penicilin se podává po dobu 10 dnů. Někdy se používají jiné druhy antibiotik. Při léčbě je nutné dodržovat také klid v posteli. Nezapomínejte také pít dostatek vody.“
https://www.spor­tuj.com/spalo­va-angina-priznaky-inkubacni-doba-lecba/