Falcon124

Mohu při psaní úvahy používat kurzívu k zvýraznění důležitých slovních obratů atd.?

Mohu při psaní úvahy používat kurzívu ke zvíraznění důležitých slovních obratů atd.:?

Nejlepší odpověď
annas

Projděte si typografická pravidla. Je vidět, že se informace liší.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:nkBog­b2T3XMJ:www.ziv­nostenska-sokolov.cz/DUM/DU­MY/Informa%25C4%258D­n%25C3%25AD%2520a%2520ko­munika%25C4%258D­n%25C3%25AD%2520techno­logie/VY_32_I­NOVACE_19-WORD/VY_32_INO­VACE_19_3-Typografick%25C3%25A1%­2520pravidla.ppt+&cd=3&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

  1. Je doporučené používat při psaní běžného textu jeden druh písma (můžete zvýraznit), protože střídání ruší čtenáře.
  2. Např. při seminární práci na jedné VŠ se doporučuje typ písma Times New Roman, v nadpisech Arial. Dodržovat jednotný styl.

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:vlkiX­s6PqhgJ:zatlan­ka.cz/dokumen­ty/cj-kriteria-hodnoceni-seminarni-prace.doc+&cd=15&­hl=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

3. „Při psaní lze teoreticky používat různé druhy zvýrazňování textu – tučné písmo, kurzívu, tučnou kurzívu, kapitálky, podtržení atd.
Při zvýrazňování textu však zachovávejte střídmost. Kombinací
mnoha druhů zvýrazňování nebo velkým množstvím zvýraz
ňovaného textu dosáhnete obvykle opaku zamýšleného výsledku. Za vhodné způsoby lze považovat kurzívu a tučné písmo.
Vyhnout se ale raději podtrhávání.“

Autor: Mgr. Hana Frolíková
http://modry-petr.cz/wp-content/upload­s/2015/10/Jak-spravne-psat.pdf