Lublan

Mohu použít tankovací pistoli pro TIR na osobní auto?

Zdravím,
mám ocatvii druhé generace v naftě. Mohu na čerpací stanici k tankování využít pistoli pro TIR? Bude pasovat do hrdla nádrže? Nepoškodím nádrž? Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
cukrar

Pokud větší průměr pistole se vejde do Vašeho otvoru, není problém. Pokud bude stačit i odtéc množství, která větším proudem teče do nádrže. Osobně jsem to nezkoušel, ale domnívám se, že to zvládnete.

Dochy

Podívej se u pumpy. Ale jsem přesvědčen, že tankovací pistole pro TIR má větší průměr a do nádrže osobáku ji nestrčíš (stejně tak nestrčíš pistoli s naftou pro osobák do osobáku na benzín – opačně to jde jak už jsem si vyzkoušel…)

Kryšpín

Záleží na otvoru, do nádrže takového Trabanta lze strčit pěkné poleno