ilonavilona

Mohu oběti domácího násilí nějak pomoci?

Nejlepší odpověď
ReHu

Záleží na konkrétní situaci.
Oběť ale hlavně musí chtit pomoci. Často „nechtějí“.
Nahlášení na policii první krok. Oznámení se ukládá a později je násilníkovi přičteno k tíži. Takže víc je líp.

Další odpovědi
marci1

Velmi těžká otázka. Oběť často pomoc jiných odmítá, bojí se násilníka. Zkusila bych jí pomoci tak, že bych ji dala telefonní číslo na linku pomoci obětem domácího násilí. Nejlepší by bylo samozřejmě, kdyby z bytu odešla, ale to oběti také odmítají. 🙂

Drap

Ano, nahlásit to na policii.

ProFairPlay

Nejdůležitější je důvěra. Oběť vyslechněte a její tvrzení nezpochybňujte. Důležité je také ujištění, že nastalou situaci si nezpůsobila ničím sama. Další kroky by potom měly vést k vyhledání odborné pomoci, v centrech, která se obětem domácího násilí věnují (v ČR např. Bílý kruh bezpečí). Nedílnou součástí pomoci je v každém případě také poskytnutí (či nalezení) bezpečného útočiště a ochrany. Samozřejmě by se také nemělo zapomenout na potrestání násilníka – což je však úlohou tímto pověřených orgánů.

gecco

Copak to je za předmět, do nějž si necháváš vypracovat DÚ???

lexx

ne, pokud jsou to lidé cizí, pak se jednou zas udobří a Tebe nařknou z vměšování do soukromí, nebo rovnou zažalují…pryč od toho, nevyplatí se pokud nejsi anděl nebeský nebo nějaká vyšší šarže

ivzez

Jediná pomoc je oběť přesvědčit, že musí situaci okamžitě začít řešit.
Pokud situaci nebude řešit, nic se nezmění, naopak se to bude zhoršovat..