Rokio

Mohu někomu eutanazii dát jako dar?

Je to možné alespoň teoreticky?

Nejlepší odpověď
led

Je eutanázia legálna, alebo nie je?
Presnú odpoveď v zmysle platného zákona nájdete v Sbírke zákonů ČR – Zákony pro lidi https://www.za­konyprolidi.cz/cs/sbir­ka

Prípadne si otvorte Trestný zákoník ČR, čo sa tam píše o asistovanej smrti a eutanázii.

Ale je možné to obísť samotným pacientom legálnym spôsobom. Pacient má právo, nechať si vysadiť lieky, pokiaľ z rôznych dôvodov nie je úradne zbavený svojprávnosti. Poznám takýto prípad u konkrétneho nevyliečiteľného pacienta. Prirodzene meno pacienta a nemocnice nebudem uvádzať. Jednoducho oznámil rodine svoj úmysel ukončiť svoje trápenie „bezžitia“ a oznámil to lekárovi.

Zdroj: https://www.za­konyprolidi.cz/cs/sbir­ka

Další odpovědi
Ametyst

To je zajímavá myšlenka. Nemocnému člověku, který nemá peníze na eutanazii v zahraničí, by se hodně ulevilo od strašného utrpení. U nás nesmějí trpět pouze zvířátka, zato nemocní lidé v terminálním stadiu klidně třeba celé roky, až do hořkého konce.

Rocker

Dnes je běžné někomu darovat zážitek.
Jen si nejsem jistý,jestli eutanazii dotyčného potěšíš 😄

Disraeli

Střezte se Rokia, i když přináší dary. 😂 Tebe bych teda na narozeniny nepozval…

Filip84

Jistěže je. Sobě!

Posloužíš tím sobě i společnosti, budeš žhavým kandidátem na Darwinovu cenu! 🙂

elkon

Další nesmyslný dotaz. Používej to co máš mezi rameny.

Disraeli

Se divím, že na tohle ještě nedělají dárkové poukázky. 😂😂

Ale jako jo. Pro trpícího, umírajícího a podobně by to mohla být úleva, vysvobození – tedy něco jako dar/milosrdenství. „Rána z milosti“ jak se tak říká.

Ametyst

Disraeli: To by ovšem museli být doktoři statečnější. Lobují proti eutanázii, aby jejich podpis nikde nefiguroval. Tomu tedy říkám humánní medicína.

Disraeli

Souhlas. Ale nejen doktoři, celkově spíš i vedení – MZ i vláda.

led

Prípad, o ktorom píšem v odpovedi, bol bezplatný, pretože pacient využil dikciu zákona o právach pacientov.

Disraeli

Tak ono zabít se nemusí být nějak nákladné. :D Sebevraha to třeba nic nestojí. Ale tento odborný a a zákonem dovolený odchod (v některýc státech) je většinou pořádně drahý… to by to člověk raději ukončil sám, než úředně. Problém je, že právě on sám většinou často nemůže (kóma, síla, pohyblivost atd).

zjentek

Elkon tvl pošli fotku jak seš stavěnej ať odpovědi rozumíme.

Disraeli

Má používat klíční kosti, krk a trapézové svaly… Co na tom nechápeš.? 😂
Další variantou je tohle: https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca­887773594c2.wix­mp.com/f/c6674­d3d-5c05-4f33-83f6-68a0ab9077fc/­d1tkjkt-5554fde6-5117-4261-acdb-37fae0b1b403.jpg/v1/fi­ll/w_600,h_800,q_75,strp­/art_from__300_­___ephialtes_by_sche­llstudio_d1tkjkt-fullview.jpg?to­ken=eyJ0eXAiO­iJKV1QiLCJhbGci­OiJIUzI1NiJ9.e­yJzdWIiOiJ1cm46YX­BwOjdlMGQxODg5O­DIyNjQzNzNhNWYw­ZDQxNWVhMGQyN­mUwIiwiaXNzIjo­idXJuOmFwcDo3ZTBkMT­g4OTgyMjY0MzczYT­VmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCI­sIm9iaiI6W1t7Im­hlaWdodCI6Ijw9O­DAwIiwicGF0aCI6Il­wvZlwvYzY2NzRkM2QtN­WMwNS00ZjMzLTgzZjYt­NjhhMGFiOTA3N2ZjXC9kM­XRramt0LTU1NTRmZG­U2LTUxMTctNDI2MS1h­Y2RiLTM3ZmFlMGI­xYjQwMy5qcGciL­CJ3aWR0aCI6Ij­w9NjAwIn1dXSwi­YXVkIjpbInVyb­jpzZXJ2aWNlOm­ltYWdlLm9wZXJhdG­lvbnMiXX0.OuQfwr1peN­ZeLWn2DGTFHTRNG­wWk0nuEAnwUlUk-1Ug 😂