zjentek

Mohu napravit skomírající svět, když budu všude hlásat své životní zkušenosti o tom, jak jsou peníze bídné a zničující?

Nový dech pro Zemi, ošetření za živa hnijícího světa.

Nejlepší odpověď
Kepler

Já bych to radši nezkoušel. Každý ti hned bude nabízet, že si ty odporné prachy od tebe vezme a tím tě uchrání od definitivního sebezničení. A propó, kolik bys mi mohl dát?

Další odpovědi
annas

Peníze nepáchly v minulosti – ani ze záchodků, což teprve získané z politiky a z majetku.

Málokomu jejich původ vadí, proto peníze vládnou světu. TI, co je mají, ovládají svět. Říká se, že bohatí bohatnou, chudí chudnou – každý má jiné měřítko pro to, kolik potřebuje.

Každý má tedy jiné měřítko., proto zřejmě někteří chtějí napravovat svět, v němž peníze hrají prim. Ale neuvědomují si, že lidé nejsou vychovaní k tomu, aby měli všichni stejně. Přece v každém člověku je dobro i zlo – soupeří spolu, občas zvítězí závist…

Byl by svět lepší, kdyby fungoval bez peněz? Podívejte se, jak to někteří jedinci vidí.
https://www.job­fairs.eu/maga­zin/jak-by-fungoval-svet-bez-penez

--

Jeden aforismus
https://books­.google.cz/bo­oks?id=lofsfN0PX7EC&pg­=PA16&lpg=PA16&dq=Jan+So­botka+aforismus+o+pen%C4­%9Bz%C3%ADch&sou­rce=bl&ots=5sf5RKdw8r­&sig=pi-aLx1bQrmHzrfjb­41QN2R88yk&hl=cs&sa=X&ve­d=2ahUKEwiLjI­yuhereAhVLJBoK­HTjhCCQQ6AEwE­XoECAEQAQ#v=o­nepage&q=Jan%20S­obotka%20aforis­mus%20o%20pen%C4%9Bz%C3%­ADch&f=false

„Zkuste lidi přesvědčit, přijde to levněji než je podplatit“, jak zmiňuje Jan Sobotka.

Někdo přece musí začítat, ale koho a jak přesvědčí? Zatím mají peníze přednost …

Drap

Tak to se ti nepodaří. Podobných pokusů byla už celá řada a zatím to nikdy nevyšlo.

Roman71

Peníze jsou „bídné a zničující“, ale jen pro ty, kteří si z nich udělají boha.. jinými slovy: vydělávání peněz se stane hlavním smyslem života člověka.
To je potom zaručená životní katastrofa.

nyjono

Ha ha ha.
A … proč myslíš, že jsou peníze zničující?
Život s nimi je mnohem příjemnější než bez nich.
Aspoň do té doby, než nastane komunismus, všichni budou pracovat, všechno bude k dispozici a peněz nebude třeba.

ivzez

Svět zatím neskomírá ani nehnije za živa.

A hlásání životních zkušeností ohledně peněz by mohlo vést
k předčasnému ukončení Vašeho života. (Někdo by Vás mohl
podezřívat, že jej chcete připravit o peníze.)

zjentek

Ivzez, ono podezření nějak zkracuje život podezřívanému? Nepovídejte…

ivzez

Podezření samo o sobě ne, ovšem je otázka, jak by podezřívající jednali…
(Copak si to nedokážete představit?)

zjentek

Drape, já to chápu. Ono je vždy potřeba začít u sebe… přesvědčit sebe. To v 99,99% bývá největší potíž.

zjentek

Keplere, tys to špatně pojal. Já ti nemám co dát materiálně, ale mám ti co dát duševně a v týhle otázce to jasně formuluji- ty prachy máš přestat vyrábět a udělat něco pro topící se svět… náš svět! ;)