sandy45

Mohu nahradit cukr umělým sladidlem?

Jsem diabetik a chci se zeptat zda lze ve vánočce nahradit cukr um.sladidlem?Hlavně se jedná o to,zda těsto vykyne.

Nejlepší odpověď
briketka10

zde máte taky recept na vánočku
píší v něm, že můžete použít ten
cukerín, ale je v ní rum..

http://www.vyh­ledejrecepty.cz/clic­k/index/155803/?­site=recepty.cen­trum.cz

Další odpovědi
elektrikář

Jsou sušená droždí v sáčku která vykynou i bez cukru jinak kávová lžička potravy pro kvasinky by tě v 1 kg mouky neněla ublížit.

marci1

Snad ano, existují recepty na dia vánočky : http://www.to­precepty.cz/re­cept/3313-dia-vanocka/

cochee

Kromě už uvedených důvodů rovněž většina umělých sladidel podléhá rozkladu za více či méně zvýšených teplot, vzniklé produkty nejenže nemusí být sladké či dokonce budou například hořké, ale některé i vyloženě jedovaté (typicky u aspartamu) – kdysi jsem viděl v obchodě umělé sladidlo určené pro pečení, nevím, jestli se ještě prodává.

kick882

Ano, stačí si zajít do zdravé výživy a tam se optat na sladidlo vhodné na pečení a pro diabetiky, krom toho už jsem kolikrát kupoval v supermarketech (nejčastěji v tescu). :)

anonym

Bohužel – ne. Cukr funguje jako ´krmivo´ pro kvasinky, takže nebude-li v těstě v dostatečném množství,těsto nevykyne.
Možná by řešením bylo použít prášek do pečiva, ale nejsem si jist, zda by pak vánočka byla vánočkou.