liskaxx66

Mohu mít souběžně DPČ a DPP?

Jsem studentka 18+ a vůbec se zatím neorientuji v daňových povinnostech a zásadách zákoníku práce. Uzavřela jsem se zaměstnavatelem DPČ na 1 rok a teď jsem dostala nabídku u jiného zaměstnavatele na DPP. Mohu ji přijmout, když budu mít současně DPČ a jsou v tomhle ohledu nějaká omezenÍ (na co si mám dát pozor)? A jak je to s daňovou povinností, pokud tu DPP přijmu?

Odpovědi
Pepa25

Ano. Omezení je v možnosti podepsat prohlášení poplatníka („růžový papír“) pouze u jednoho zaměstnavatele. Ve vašem případě u toho s DPČ, takže u toho druhého řeknete: „mám podepsané prohlášení už jinde“. Na tu DPP vám budou strhávat zálohu na daň 15% z celé částky. Podle toho, kolik vyděláte na DPČ může být pro vás výhodné si následně podat daňové přiznání, kde zahrnete DPČ i DPP.