Rohlik

Mohu mít HPP na Slovensku s občanstvím v ČR?

Mám trvalé bydliště i občanství v ČR ale uvažuji o zaměstnání na Slovensku. Lze to a nebo musím splňovat nějaké kritéria?

Nejlepší odpověď
led

Ano.
Občania Únie a ich rodinní príslušníci majú v pracovnoprávnych vzťahoch rovnaké právne postavenie ako občania Slovenskej republiky.

V praxi to znamená, že od občanov Únie a ich rodinných príslušníkov sa nevyžaduje povolenie na zamestnanie ani potvrdenie o možnosti obsadenia voľného pracovného miesta.
http://mic.iom­.sk/sk/praca/za­mestnanie/87-zamestnavanie-obcanov-eu-na-slovensku.html
zamestnávanie cudzincov:
http://www.up­svar.sk/sluzby-zamestnanosti/za­mestnavanie-cudzincov.html?pa­ge_id=272197

V rámci Europskej únie môže občan členského štátu pracovať na území iného členského štátu, tak isto ako občan toho štátu.

led

Dúfam teda, ak by som prišla pracovať do ČR, nebudete ma chcieť vyhodiť ako nežiadúceho cudzinca…
aj, keď na druhej strane, čo by som tam robila? „WC“ už mi zobrala iná tunajšia kolegyňa… :(