Klubko55

Mohu dostat HIV, když rozmáčknu hmyz hovado?

Může hovado přenášet HIV když ho rozmáčknu? Bojím se aby se krev z hovada (krev člověka s HIV) nedostala do rány kterou hmyz vytvořil – chápete, ne když mě jenom kousne ale když ho rozmáčknu když je zabodnuté… Díky
Doplňuji:
Otázku jsem již pokládal ale nevím zda to všichni pochopili…proto je popis otazky z části upraven..

Odpovědi
Quimby

Přenos při kousnutí hmyzem nebyl prý ještě prokázán i přes to, že v Africe je HIV hodně rozšířené i v hmyzu a není důkaz o tom přenosu.
Při tahle malém nožství krve silně pochybuji, že obsahuje tolik viru, aby se uchytil + je dost mal šance, že se hmyz krmil na HIV+ člověku.

Zdroj: http://www.aids-hiv.cz/aids/hiv-se-neprenasi.html