Avatar uživatele
Registrovaný

mohu být členem více občanských sdružení?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

MŮŽETE !

A ani stanovy jednoho (dejme tomu konkurenčního) občanského sdružení vám nemohou zabránit, abyste se ucházel o členství v jiném občanském sdružení...

-----------

§ 3/2 zákona o sdružování občanů
Nikomu nesmí být občansky na újmu, že se sdružuje, že je členem sdružení, že se účastní jeho činnosti nebo jej podporuje, anebo že stojí mimo ně.

Zdroj: http://www.pravnik.cz/uplna-zn eni/uz-86.html

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele

V zásadě ano, pokud to neodporuje jejich stanovám.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2239
Zlatý standa 1252
Zlatý ivzez 1004
Zlatý mosoj 686
Zlatý led 547
Zlatý gecco 534
Zlatý zzzzz 450
Zlatý marci1 440
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý JájsemRaibek 422

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.