EKSOT123

Mohou mít „nebesa“ spojitost s tzv. temnou hmotou ve vesmíru?

Na dnešní křesťanský svátek Krista krále si dovolím tuto sice hodně hypotetickou otázku, kdekdo by ji asi dokonce zařadil do stejné kategorie s tímto rozhovorem: „Tak vidíte,” říká psychiatr pacientovi, „nebyl to žádnej zelenej mužíček z Marsu, ale docela obyčejnej vodník!”
Na druhou stranu, většina náboženství věří, že v jiných dimenzích žijí dokonalejší bytosti. Pokud nebesa jsou, pak je jisté, že je Bůh záměrně skryl. Otázka je, jestli nám náhodou nemohl nechat nějakou detekovatelnou stopu, třeba právě v podobě gravitace té skryté části vesmíru. Možná má temná hmota příznivější vlastnosti pro život bez utrpení než naše známá hmota, možná je vesmír hustě osídlen a s možností vzájemné komunikace nelimitované rychlostí světla, … Nebo že by Bůh stvořil tak pustý liduprázdný vesmír?

Nejlepší odpověď
annas

Priznávám, že se takto nikdy nepřemýšlela.

V anglickém zdroji najdete odpovědi na téměř stejnou otázku.

1, Frank H. Burton, PhD – odpověď s vysvětlením – Existence Nového Jeruzaléma podle bible.
Ani náhodou.

Ani malá část Nebe zvaná „Nový Jeruzalém“ nemůže být vyrobena z temné hmoty – gravitačně by to rozdrtilo Boží vyvolené – a zatímco vyvolení byli vyvrženi za stratosféru spolu s velkou částí zemské kůry, nevěděli by, , co je zasáhlol.

Je tedy lepší nechat temnou hmotu přesně tam, kde je (nebo se předpokládá) – rozptýlený oblak neelektromagneticky interaktivních, ale gravitačně interaktivních částic obklopujících celé galaxie

2. Preston Tuchman„

Moje názory na nebe nebo na posmrtný život nemají absolutně nic společného s náboženstvím. Nejsem věřící, ale jsem velmi duchovní.

Temná hmota byla vytvořena z Velkého třesku. Většinu vesmíru tvoří temná hmota spolu s temnou energií. Můžeme detekovat přítomnost temné hmoty, protože můžeme měřit její gravitační účinky na objekty, jako je naše galaxie Mléčná dráha. Nevidíme temnou hmotu, a proto jí říkáme temná.

Věřím, že temná hmota nemá absolutně nic společného s nebem nebo posmrtným životem. Nebe / posmrtný život / domov je říše v existenci a zcela mimo náš vesmír. Říkám to proto, že posmrtný život existuje tak dlouho, dokud existuje (navždy). Existence nepřišla odnikud. Je to kdekoli a všude. Mimo existenci neexistují žádné říše. Opakem existence je neexistence nebo nic a nic prostého neexistuje a nikdy neexistuje. To znamená, že existuje pouze existence. Posmrtný život je říše v existenci.

3. Petros Charalampidis, Zájem o astrofyziku,

V tuto chvíli jsou temná hmota a temná energie termíny, které používáme k vysvětlení možné příčiny zrychlující se expanze vesmíru a chybějícího množství hmoty, které by bylo nutné k ospravedlnění některých rozsáhlých gravitačních účinků na galaxie.

Od doby starověku byly nebe a život po něm spekulacemi a příběhy se používaly k uklidnění bolesti ze ztráty milovaného člověka nebo k popření smutné pravdy nicoty, která následuje po smrti.

Nejde o zžádnou souvislost.
Další názory
https://www.qu­ora.com/How-could-we-tell-if-dark-matter-is-really-Heaven-or-the-afterlife

Další odpovědi
paul1

Hodně otázek, možná v budoucnu budou zodpovězeny. Ale určitě vesmír není bez života, byla by to obrovská náhoda, aby život byl jen u nás.

Kelt

Pokud je Bůh dokonalý, a stvořil nás, nedokonalé, a stvořil i dokonalé v temné hmotě, proč s námi zatím nekomunikovali, abychom se k té dokonalosti přiblížili.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

EKSOT123

Děkuji za příspěvky, zvlášť za odkaz uvedený Annas, kde je ještě množství dalších názorů a odkazů na podobnou otázku. Sám jsem dřív toto téma hledal na internetu, ale ne důkladně, zkrátka jsem nic nenašel, díky. Co se samotných uvedených názorů týče, myslím že věda je v tomto v začátcích, argumenty jsou postavené na vodě a lze různě protiargumentovat. Takže závěry žádné. Ale je dobře že to je téma, o kterém někdo přemýšlí, třeba se časem tuto variantu opravdu podaří vyvrátit. Opačnou možnost, že by se někdy smrtelníkům za jejich pozemského podařilo toto potvrdit považuji za nepravděpodobnou, protože záměrem Božím bylo tyto věci skrýt a nechat pouze na poli víry.