Svobodny

Mohou být v malých domácnostech ve sprchových koutech digitální nástěnné hodiny na zdi?

Mohou být, prosím Vás, v malých domácnostech, ve sprchových koutech, dig. nást. hodiny, zde, to jest, tedy hod. na zdi ?

Odpovědi
Mc Merkurion

… hodiny do sprchy ??? malá nebo velká je fuk >>> jestli jsou voděodolný, tak proč ne??? nebo co tím chtěl básník říct ???

@Edison: … teda už jsem toho viděl hodně, ale pod pojmem digitální hodiny si představim klasiku na baterky a ne kukačky, že bych je měl na elektriku by mně teda nenapadlo, už z toho důvodu, že ve sprcháči bude těžko zásuvka, takže taodolnost je proto, aby vydržely hodiny, ne aby mně to praštilo, takže se mejlíš ty, jelikož v tom vlhku odejdou, neznám totiž bezpečné místo ve sprše, ty jo ???

Kepler

Jedině vodotěsné, něco jako tohle: https://www.hu­batacernoska.cz/vo­dotesne-hodiny-do-koupelny

elkon

Sice je to hloupost, ale proti gustu…když bude provedení do mokra…

Edison

Všicni se mýlí.

To jde o to jaké hodiny. Klidně i bez provedení do mokra, jak píšou ostatní. Pokud budou na bezpečné napětí, třeba na baterky, nebo na malé napětí přes bezpečnostní transformátor, který musí být umístěn mimo koupelnu (velmi zjednodušeně řečeno). Maximálně Ti přestanou fungovat. Jinak pro koupelnu jsou určeny zóny, kde je stanoveno co kde smí a nesmí být instalováno, případně v jakém provedení.