ambra

Mohli by vyzivne platit rodiče povinneho?

Chtěla bych se zeptat zda je možné a pokud ano,tak za jakých podmínek,aby v případě,že bývalý manžel dlouhodobě neplní vyživovací povinnost,přešla tato povinnost na jeho rodiče.Děkuji za odpověd,dcerám je 13 a 9 let.

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano možné to je, podejte si žádost k soudu a uvidíte. Záleží na mnoha okolnostech. Důvody proč neplatí,,,,případně příjmy rodičů,,aby vám pak výživné nesnížili na minimum,.

Další odpovědi
nanule

Kdo má vyživovací povinnost vůči dětem?

Vyživovací povinnost rodičů k dětem vzniká vždy ze zákona. Pokud se rodiče nedohodnou na výživném, stanoví konkrétní rozsah vyživovací povinnosti soud. Oba rodiče mají vyživovací povinnost vždy vůči všem svým dětem, nejen k tomu, které mají svěřeno do své péče. Vyživovací povinnost má i rodič, který byl zbaven rodičovské zodpovědnosti. V případě, že rodiče nejsou schopni výživu svých dětí z objektivních důvodů zajistit, přechází vyživovací povinnost ve většině případů na prarodiče (platí, že příbuzní vzdálenější mají vyživovací povinnost, jen nemohou-li tuto povinnost plnit příbuzní bližší). Jednou z podmínek vzniku vyživovací povinnosti je, aby její plnění nebylo v rozporu s dobrými mravy, což posuzuje soud.

Zdroj: www.vyzivne.cz/vy­zivovaci-povinnost-rodicu-k-detem