Neonka

Mohl psa kousnout nějaký jedovatý živočich, když na procházce jakoby na chvíli ochrnul ?

Byli jsme dnes s pejskem na procházce, stále něco očuchával a najednou vylezl z křoví, šel pár kroků, pak si sedl, lehl na břicho a asi na čtvrthodinu vůbec na okolí nereagoval, nevstával. Jedná se o velmi čilé plemeno – střední špic – byla jsem hodně vyděšená, když jsem ho viděla bezvládného. Přemýšlím, co se mu mohlo stát. Žije u nás např. nějaký jedovatý pavouk, který by mohl způsobit takovou reakci – chvilkové úplné ochrnutí ?

Nejlepší odpověď
Emefej

Odpovědět může pouze veterinář.

Můj laický názor – kdyby ho něco kouslo, tak by asi zakňučel. U některých psů se prý podobně projevuje epilepsie.

Další odpovědi
nyjono

Sohlasím s Emefej.
Kdyby ho něco kouslo, slyšela bys zakňučení.
Měli jsme psa s epilepsií, občas se to stalo. Po pár minutách se probrala a zase byla v pohodě.
Stála by za to návštěva na veterině.