Riiruu

Mohl bych se dostat na gymnázium se 4?

Ahoj, můžu se zeptat, jestli je možné se dostat na gymnázium se čtyřkou na vysvědčení? Dostal jsem to v osmé třídě, protože jsem tehdy školu prostě flákal, hlavně matematiku. Z ostatních předmětů jsem měl slušné známky, z angličtiny exceluju, samé jedničky od 3. do 9. třídy a čeština stabilně dvojky. Ale matematika docela vrže, trojku mám jednu a čtyřku jednu.

Co se týče „vedlejších“ předmětů, tak mám převážně dvojky, jedničky občasně, trojku nemám.

Nejlepší odpověď
annas

To neví nikdo, ani ředitel gymnázia, na něž se chcete přihlásit. Záleží na počtu žáků, kteří budou mít třeba lepší prospěch než vy, a kolik jich bude..

Do přijetí se počítá průměr z 8. třídy a 1. pol. 9, připočítávají nebo odečítají body za známky z MAT a CJL a také navíc za úspěšné celostátní soutěže.

Ze 60 % se pak započítávající výsledky testů --

Jen pro zajímavost,. jak školy započítávají průměr známek.j. Ale na každé škole to může být jinak. Samé výborné – 100 bodů, pak se odpočítává nebo připočítává,, jak jsem napsala výš.
.
https://www.ssps­.cz/candidate/calc

https://www.za­tlanka.cz/doku­menty/prijima­ci-rizeni-2014-postup-pr

https://forum­.matematika.cz/vi­ewtopic.php?id=80558

Další odpovědi
FlAsh_7

Pokud dáš přijímačky, tak se dostaneš kamkoliv.

da ny

U nás je velký zájem o studium na gymnáziu. Nouze o žáky není.
Tedy šance nízká. Matematiku ředitel (matikář) nadřazuje nade vše.
Měla bych spíše starost, zda na gymnáziu matematiku zvládnete..

Člověk má zkusit a učinit vše, aby uspěl.
Přeji úspěch při přijímacím řízení.

Riiruu

Mně se díky bohu odebírají body i z AJ, takže v tomto aspon trochu doufám konkurenci dotáhnu.