dgfdgf

Modrý a červený víno je to samý nebo je modrý typ červenýho nebo jsou to 2 druhy vína? Modrý víno je Modrý Portugal?

Nejlepší odpověď
Drap

Modrý Portugal je název odrůdy hroznů, Dělá se z něj červené víno.

Další odpovědi
Kepler

Název odrůdy Modrý Portugal je podle barvy hroznů. Víno z nich je červené. Podobně i Rulandské šedé – bílé víno. Podle barvy dělíme vína jen na červená, bílá a růžová. Rosé se vyrábí z červených odrůd a světlejší barvy se dociluje kratší dobou zdržení v lisu, kdy se nestačí šťáva naplno zabarvit ze slupek.

magorvkleci

Červené víno se vyrábí kvašením moštu s červeně (nebo modro /
fialovo / červeně) zbarvenými slupkami. Takže přestože se odrůda jmenuje třeba tramín červený a její bobule jsou tmavorůžové až červené, tak kvašením její šťávy bez slupek vzniká tradiční bílé víno.

dubraro

Z modrých hroznů je červené víno.
Z červených hroznů je bílé víno.

annas

Ještě k modrému vínu.

"Modré víno vzniklo spojením bílých a červených hroznů z vinic La Rioja v Zaragoze (Španělsko). Důvodem pro výrobu modrého vína byla mladá španělská generace. Ta prý není zvyklá pít tradiční španělská vína, tak je chtěli něčím upoutat.

Dlouho se snažili přijít na správnou kombinaci a tak zkoušeli a míchali, dokud nedosáhli průzračně modré barvy. Na dobarvení použili čistě přírodní barviva z hroznů – indigo a antocyanin.

Díky těmto barvivům má víno azurovou barvu. Obsahuje 11,5 % alkoholu a má sladkou chuť. Jelikož jsou výrobci těchto vín výhradně proti používání cukru, použili pouze nekalorické sladidlo. Jestli si jej chcete pořídit, vyjde vás jedna láhev na 250 korun." atd.

Modré víno se prý hodí k sushi, mexickým nachos, ale také k italským špagetám carbonara.

https://chova­telka.cz/clanek/ve­deli-jste-ze-existuje-i-modre-vin

Šmopulově modré víno můžete koupit v řetězci Makro.
http://www.shut-down.cz/2016/08/­25/ochutnejte-smoulove-modre-vino/

aliendrone

„Modrá vína“ jsou odrůdy červené vinné révy. Název je podle vzhledu barvy hroznů, která je sytě tmavě modrá. (Modrý Portugal, Domina, Blauburger atd.)

I když… už jsem viděl (nepil) tohle: http://tn.nova­.cz/clanek/nechut­na-vam-bile-ani-cervene-zkuste-modre-barva-je-prirodni.html#g_5622­59

Takže asi se musí vyjádřit profík z branže, jestli FAKT existuje „modré“ víno. Prostému násoskovi jako jsem já je to celkem buřt. :D :D :D

Dochy

Magor v kleci:
nejsem si jist, ale myslím, že z žádného modrého hroznu neuděláš čistě bílé víno. Ono trochu barvy vezmu už při lisování.

magorvkleci

klaret

Dochy

Zdá se, že opravdu „bílé“ červené je specialitkou jen na Moravě. Jinde je ofic. označováno přinejmenším jako rosé a i tak vypadá. Viz:
http://www.go­ogle.cz/search?q=kla­ret+morava&tbm=is­ch
(z prvních 20 flašek bych snad jen 2 mohl označit jako čistě bílé – samozřejmě těžko soudit, fotky na PC jsou trochu pochybné pro kontrolu odstínu)

http://www.vi­no.cz/co-je-vlastne-claret