Pavel1212

Modrá obrazovka smrti

Co mám dělat s Modrou obrazovkou smrti? (doufám, že to stačím dopsat, než mi naskočí znovu!…) 🙂
Asi před 3 měsíci se mi ukázala poprvé, asi jeden týden to trvalo a byl klid. Teď zase, od včerejška už to bylo 3×. Vždy restartuji počítač (taky co jiného mi zbývá…) a buď to jede dál, nebo po nějaké době je tady obrazovka zase. Ale tak to nechci.
Je nějaká možnost, jak to opravit, kterou pochopí i amatér, nebo už můžu notebook sbalit a zanést ho do odborného servisu?
Děkuji za rady 🙂

PS: V těch odborných radách na internetu se moc nevyznám 🙂

Nejlepší odpověď
beer

Taky už jsem ji párkrát viděl, ale rozhodně ne tak často jak popisuješ, restart a na dlouho klid. Asi bude skutečně lepší, když zajdeš do servisu, způsobovat to může totiž hardwarová chyba stejně tak jak software (hra, aplikace ap.)
Taky se mně stalo, že po aktulizaci Windows to na hoodně dlouho zmizelo a po další zase nakrátko objevilo ))

Další odpovědi
mosoj

Pomůže většinou jedině přeinstalace OS.
V případě že koliduje některý software s hardwarem tak ani to.
Také mi to občas na win 7 udělá. Pokus o opravu OS již byl proveden, ale odstranit se to nepodařilo. Win 7 jsou hodně nekompatibilní se softem.

Michal Kole

Můžeš modoru smrt vyfotit mobilem/foťákem a postnout sem, ať víme, kde je problém ?

Zkus udělat nějaké testy stability. např. programem memtest. Další odpovídající jistě mě doplní

arygnoc

Ono by bylo dobré vědět, co se na modré obrazovce smrti píše – její výskyt má totiž i důvod.
Občas pomůže reinstalace OS (pokud se nejedná o závadu hardware).

casey

Zkuste tento program. Je portable, netreba ani instalovat a z logu o modre smrti by mohl neco napovedet.

BlueScreenView umožňuje vyšetření příčiny, proč se vám zhroutil systém (modrá obrazovka smrti), program analyzuje obsah Minidump souborů, které jsou vytvořeny při každém pádu. Program skenuje obsah Minidump složky a poskytuje podrobnou zprávu se základními detaily pádu, stejně jako všechny ovladače a zapojené moduly. Kromě technických podrobností, může program také ukázat simulaci původní modré obrazovky, kde nastala chyba. Pro každý pád, BlueScreenView zobrazí u minidump souboru – název souboru, datum a čas pádu a základní informace zobrazené v modré obrazovce.

WHITEGAN

S -Blue Screen of Death- mám velmi časté zkušenosti. Většinou pomůže na pár vteřin odpojit Hard Disk. Pokud to nepomůže, tak přeinstalovat O.S.. Pokud ani to nepomůže, PC technik si s tím určitě poradí :D