SiMiQe

Místní disk (C:)

Ahoj, dobrý den! Potřebovala bych poradit s místním diskem C, mám plnou paměť a nevím jestli můžu celou složkou normál smazat nebo to zkusit odstranit jiným programem, zkoušela jsem to s programem Ccleaner. Nejde to! Potřebuju poradit co mám dělat!?
PS: Windows 7 Starter- Eee PC Seashell series- Asus ;) Přesné
Doplňuji:
Potřebovala bych odstranit, ne vyčistit ;) děkuju za odpovědi :D

Nejlepší odpověď
arygnoc

skúste vysypať kôš a potom znova spusťte ccleaner.
prípadne vymažte nepotrebné filmy, hudbu, dokumenty (tie by na C. vôbec nemali byť), prípadne odinštalovať nejaké programy (hry a pod).
Doplňuji:
mazanie:

rozhodne napred prevádzajte odinštaláciu (programov, hier, nepotrebného balastu).
potom sa môžete odhodlať ku mazaniu.

+++++++++++++­++++++++++++++++++++++

zásadne nič nemažte z adresára
windows,
program files,
system volume information,

mnemažte ani súbory v C:
autoexec,
boot (akékoľvek),
ntldr,
io,
config,
hiberfil,
msdos

[všetky bez ohľadu na príponu] – ← pre znalcov: vôbec netuším, čo všetko tam môže mať – >

v cleaneri potom dajte vyčistiť, opraviť registre, reštart, defragmentácia.

pokiaľ všetko bolo bez chyby, vyhrali ste.

za úvahu stojí aj nová inštalácia (po zálohovaní) – je to rýchlejšie a bezpečnejšie.

Další odpovědi
badisko

Stahnete si toto TDP X-ray… http://www.slu­necnice.cz/sw/tdp-drive-x-ray/stahnout/ je to mala aplikace ktera vam ukaze na grafu ..jake soubory a slozky mate na HDD a ktere zabiraji nejvice mista atd …podle toho muzete mazat .. ale spise nez mazat vam doporucim presunout data na disk;D ..disk C by mel byt rezervovam pro system Windows a jeho soucasti a take programy … nikdy nic nemazejte ze slozky Windows umistene na disku C .!!!! No ale dale .. Kolega doporucuje AdvancedSystemCare ..je to sice dobry program se spoustou moznosti …ale neni pro zacatecniky bezpecny ..!! Muze vam poslat operacni system pri spatnem zachazeni k sipku …takze spis pouzijte ten Ccleaner …Pokud nemate disk D; tak pozadejte nekoho at vam ho vytvori …standartne se to dela pri nove Instalaci windows …ale da se napriklad pouzit i tento program EASEUS .. http://www.slu­necnice.cz/sw/e­aseus-partition-manager/ neni v ceske lokaci avsak da se pocestit a treba zde je je podrobny navod .. http://www.pc-help.cz/viewto­pic.php?p=241757 nusim ale dodat ze pokud si nedate pozou muzete se rozloucit se systemem Windows a bude treba nova instalace takze dvakrat mer a jednou rez …

Doplňuji:
Jeste mala rada na zaver …az dokoncite vsechno mazani ..cisteni ..tak defragmentujte HDD … budto standartnim defraglerem co v sobe ma Windows nebo pouzijte tento program na defradmentaci >Defraggler< ke stazni zde .. http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/sprava_dis­ku/defraggler/ nebo z Oficialnich stranek zde .. http://www.pi­riform.com/de­fraggler/downlo­ad tim zvysite pristupovou rychlost k souborum a slozkam …program je budto zdarma nebo se da poridit licence …ale Free bohate postaci ..:D

Elk

Přesně jak píše argnoc a navíc bych to vyčistil pomocí Advanced systemCar.http:
//www.stahuj.cen­trum.cz/utili­ty_a_ostatni/sys­temove_nastro­je/optimaliza­ce_systemu/ad­vanced-windowscare/?g[hle­dano]=advanced&g[oz]=6­.4.0.292
Doplňuji:
pardon : arygnoc

Alesh

A jakou složku? „Složku C:“? 🙂 Napiš to do diskuse

cliwe

Zkus IObit Unlocker, ten smaže i mp4.

Questman

Klikni pravým na C: ve složce Tento počítač, zazálohuj co potřebuješ třeba na přenosák a zbytek naformátuj.

arygnoc

Elk:

no, aby to ASC nezačalo mazať moc :DD

ktovie, aký tam má soft.

Alesh

Nic bych nedal za to, že má noťas, v něm hadr rozdělený na 2 partyšny 1:1, déčko prázdný a řeší zablitý céčko. 🙂 Už jsem se s tím taky setkal. 🙂

badisko

Alesh .. ja se setkavam zase dost casto s tim ze lide maji jen odil >C< a >D< uplne chybi nebot nekdo spatne nainstaloval windows smazal odily a nerozdelil …

Alesh

Však partyšny nejsou vůbec nutné, zpomaluje to disk a když je malej nemá to smysl, ani kvůli záloze při reinstallu woken, zkrátka to přetáhneš na exterák. Samozřejmě pokud nemáš exterák, pak je dělení dobré, jinak moc ne. Pro laiky je lepší je nemít.

badisko

No tady se spis jedna o kolaps Windows.. kdyz se neco pokazi data zustanou na disku D …coz je fajn pokud nejsi zvyklej zalohovat data napriklad na skydrive atd… no tak treba pro Xp..bohate staci pri 150 Giga si disk rozdelit na

C: 4030 pro system a dodatecne to uz je stejne az moc

D: 112310 na filmy fotky a jine dokumenty …

Alesh

No, tak Xp už jsou malinko pasé, ne? 😉 Beru Win7 jako minimum, a tam potřebuješ cca 50 GB.
I když se wokna pose*ou, data vytaháš.
Ale ok, taky je to řešení. 😉

badisko

Holcino a co by jsi tam chtela mazat ? myslis C: jako celek ?…to neklapne je tam ulozenej system

Alesh

Jak to tak čtu, přijde mi, že chce vyklírovat celý céčko 🙂, viz moje odpověď.

badisko

WOW a jeste uzivatel… Questman taky pekna masarina ..to mi pripomina ten vtip..

Pustím si Nortona a koukám, vlevo disk C:, vpravo disk C:, ríkám si: „Kurva, k cemu jsou mi dva disky C:? Tak jsem jeden zformátoval. nebo tento ..
Výstava nejmodernější americké výpočetní techniky v Praze prodavač hrdě vysvětluje:
"Toto je nejmodernější model amerického počítače. Dokáže porozumět hovorové lidské řeci. Splní jakékoli přání, které vyslovíte.“
„Smím to vyzkoušet?“ ptá se Franta.
„Samozřejmě pane. Pojďte blíž a mluvte.“
"Formát cé, dvojtečka, enter

badisko

no ja taky koukal …to by bylo dost nerozumne …:D stejne me pobavila uzivatelka pod tebou

Zkus IObit Unlocker, ten smaže i mp4.
dokonce I MP4 unlocker smaze ..:D snad holcina neda na jeji radu a nekilne vsechno na C: a nesmaze teoreticky by to slo prakticky pochybuji …ale jiste vim ze by si dodelala OS …:D