Martas

Místní disk C

Mám plný disk C,chci se zeptat co to znamená když to naformátuju,to se mi vyčistí ten disk?Nebo se to někam uloží jinam .prosím o vysvětlení děkuji vše.

Nejlepší odpověď
rynek878

pokud ten disk naformátujete,tak disk bude absolutně čistý-nic na něm nebude,vše co na něm bylo se vymaže a nikdy to neobnovíte.

Další odpovědi
Miroslavst

No nenaformátuješ, jelikož ti na něm běží systém. To musíš spustit buď z botovacího cédéčka nebo v době než se systém spustí.
format:C
a nezůstane ti na něm vůbec nic a nic se nikam neuloží, prostě ho totálně vymažeš.

Gollumek.88

klikněte pravým na disk C vyberte vlastnosti, pod grafem je vyčistit počítač tlačítko, na to kliknete, chvíli to bude chroupat, podle zanesenosti systému, může trvat i několik minut. poté vyskočí tabulka, kde si zaškrtáte co smazat – miniatury, temp složky, obsah koše a podobné. Leckdy uvolníte místo i o několik giga. Toto potvrdíte, a znova potvrdíte, začne čištění, opět může trvat i několik minut, podle množství mazaných souborů.

dále je vhodné zkontrolovat si jestli se tvoří body obnovení systému, a případně jak velké jsou povoleny. V základu jsem již kolikrát viděla toto nastavení nastavené i na 50% místa disku C. obvykle stačí cca 4%, nebo lépe do nějakých max 10GB, podle velikosti disku C.

hanulka11

Nahraj si to na flešku a budeš mít místo .