Avatar uživatele
Filip84

Měníte a perete oblečení podle „hygienickýho průvodce oblečením“? 😃

Nebo jste ho neznali – teď jste ho poznali, a od této chvíle, až na věky věků, budete? Už si bez něj nedokážete svý žití vůbec, ale vůbec představit? 😂

Tady je: https://tn.no­va.cz/zpravodaj­stvi/clanek/346757-hygienicky-pruvodce-oblecenim-jak-casto-se-ma-co-prat , a já ho tady také vypíšu – kdyby se někomu nechtělo v článku hledat:

Jak často prát:

  • podprsenky: 3–4× nošené,
  • punčochové kalhoty a punčochy: 1× nošené,
  • vesty: 2× za saisonu,
  • kabáty: 2 – 3× za saisonu,
  • kožené a koženkové bundy: 1× za saisonu,
  • klobouky, šály a rukavice: 3 – 5× za saisonu,
  • bundy a mikiny: 6 – 7× nošené,
  • saka: 5 – 7× nošené,
  • džíny: 4 – 5× nošené,
  • šortky: 2 – 3× nošené,
  • svetry: 2 – 5× nošené,
  • trička a tílka: 1× nošené,
  • šaty: 2 – 3× nošené,
  • legíny: 1 – 3× nošené,
  • tvarovací prádlo: 1 – 3× nošené,
  • pyjamas: 3 – 4× nošené,
  • plavky: 1× nošené,
  • bílé oblečení: 1× nošené,
  • hedvábné oblečení: 1× nošené.

Ne, samozřejmě je to nadsázka – sami tam píší, že to je opravdu jenom illustrační. Ale tak jenom pro zajímavost.

Otázka je jednoduchá: porovnejte si svou praxi s tabulkou a odpovězte podle většiny položek. Buďto většinu z nich perete jako „podle průvodce“ (ať už vědomě, nebo nevědomě), častěji, nebo naopak méně často.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 44 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
da ny

Odpoveď byla označena jako užitečná

Častěji, než podle "průvodce".

Mým „hygienickým průvodcem“, byla maminka/rodina.
Návyky jsou obdobné. Samozřejmost, jen někdo hodil na papír 😉 😉

Váš PRŮVODCE se mi jeví, jako dostatečné, hygienické MINIMUM.
Kdo odkládá prádlo/oděv, MÉNĚ ČASTO na praní, je z mého pohledu šmUdla.
čuně a čpící prasátko to přebije parfémEm, kolínskou, deodorantem 😉
V MHD pak OSTATNÍ padají z těch živočišných a umělých pachů na ústa.
My v ordinacích i na zem 😉
Bílý svetřík nebo mikinu musím někdy vyprat po 1. – 2. nošení
To podle toho kam v oblečení jDu a co rukávama vymetu 😉
U kabátů je to o tom, jak často se nosí a kolik jich má člověk na střídání 😉
Ještě v minulém století, měl někdo jeden zimní bundu a jeden kabát,
Vím o lidech, kteří kabát dali do čistírny až na konci zimní sezony.
Někdo i bundu, které se též nosily do čistírny. Páč automatické
pračky tady vždycky nebyly a sušičky, na ty péřové, také ne 😉

Upravil/a: da ny

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Filip84 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
cappuccino

Méně často, než podle "průvodce".

To je jen pro lidi, kteri nemaji co delat nebo nepouzivaji vlastni mozek k mysleni.
Za tyden si zase muzes najit clanek, jak neekologicke je caste prani obleceni, jak mame setrit vodou, pracimi prostredky atd.
V dobe, kdy lide nemeli automaticke pracky, se nosilo obleceni nekolik dnu i tydnu a lidi taky prezili!! Kdyby dnesni zeny mely prat v ruce nebo na valse, chodily machat do potoka, tak by nikoho nenapadlo, menit pradlo denne.
Takze nekdy je lepsi zapnout mozek nez pracku!!

Upravil/a: cappuccino

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Syd

Méně často, než podle "průvodce".

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Podle "průvodce".

Pro to co z toho seznamu používám (s dovolením vyřadím podprsenky, tbvarovací prádlo, kloubouky a pár dalších položek) mi ten seznam jako orientační doporučení vcelku vyhovuje… S tím že něco peru častěji, něco méně často – podle situace…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
paul1

Méně často, než podle "průvodce".

Chybí mi tam „trenky“ 🙂. Četl jsem o tom, že v Rakousku majitel firmy na výrobu džín je nosí
už přes 16let a ještě nebyly prané !!!!

Upravil/a: paul1

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Filip84

paul: Nechybí. Ponožky a slipy / trenýrky / kalhotky / boxerky / krátké legíny = punčochy & punčochové kalhoty! 🙄😃

Avatar uživatele
Pepa25

Tady někdo neumí ani zkopírovat článek, aniž by to jazykově nezprznil …

Avatar uživatele
da ny

Jak šetřit pracími prostředky, věděli už naši prapředkové,
kteří vnímali, jak jim „pomáhá“ Luna 😉

Když se pere prádlo ve dnech vody (vodní znamení)
https://www.spek­trumzdravi.cz/lu­narni-kalendar/2024/duben
Stačí poloviční množství prášku 😉
Také jsem se setkala s názorem, že je třeba šetřit prádlo/oděv, aby se moc neopralo a déle vydrželo
(je to opět od „mamonářů“, „skrblíků“ a šetřílků, z Jižních Čech 😉.

Avatar uživatele
cappuccino

Asi jsem svym prispevkem vzbudila dojem, ze jsem nejaka setriva smudla z jiznich Cech?! To me docela pobavilo! U nas bezi pracka temer denne! Ale to jeste neznamena, ze peru podle nejakych tabulek! Peru podle potreby!

Avatar uživatele
Filip84

dany: To mi něco připomnělo … 😅

To už je X roků, byli jsme s bývalým spolužákem kdesi na kole. On ta kola chtěl naložit na auto, že si jako „pomůžeme“. 🙄 „Jo, kvůli tomu, že jsi zdechlý, jak cap, budu já muset jezdit tou popelnicí!? Ta nic, tak nepojedeme na kole, pojedeme vlakem a hotovo – já nechci jet tou popelnicí!“ 🙄👿 Tak nakonec, že to jako – snad – ujede. „Když to ujedu já, s rovným posezem, v kiltu, a na tom tanku, tak ty to ujedeš taky.“ 🤦‍♀️

No nic: přišel oblečený, jak na Tour de France: měl cyklistický dres, co má ty kapsy vzadu, lykrový bombarďák, co v tom chodil, jak naprcaný kačer. „Čepicu máš kde?“ – „Na co, je teplo?“ – „No, právě: budeš mít spálený samurajský čelo!“ – „Nebudu.“ – „Budeš!“ 🙄 – „Jezdím celé léto a spálenou hlavu nemám.“ – „Právě, že nejezdíš! Vozíš kolo na popelnici a vozíš si prdel v popelnici! Ale dělej si, jak chceš: ale pak si nestěžuj, že tě bolí ta hlava, nebo tak něco! Si vem, alespoň, kšiltovku s sebou, ne?“ – „Nepotřebuju, mám helmu. A já bez helmy nepojedu!“ – „Tak fajn!

Teďka si sedá na kolo, a já si všimnu, a říkám: „Poslouchej, můžeš mi vysvětlit, jak tříletýmu dítěti, proč máš dvoje gaťky? To je nějaká nová móda, to tě naučily baby v práci, že jako nosí kalhotky, a na nich kalhotky, nebo co to máš?“ – „Já mám pod těmi cyklo kalhoty trenýrky.“ – „Na co? Odřeš si rozkrok a zapařej se ti koule!“ – „Aby maminka nemusela ty cyklo kalhoty prát tak často!“ – „To mi, jako, chceš říct, že v těch lykrových cyklo legínách jdeš několikrát po sobě!?“ – „No, i čtyřikrát.“ – „To seš dobré prase, teda!“ – „A ty máš co?“ – „Tady, do města, cyklo bombarďák, mimo město to nepotřebuju.“ – „Proč?“ – „Protože pokud seskočím na křižovatce, není úplně žádoucí ukazovat ptáka a koule. Na cyklostezce křižovatky nejsou, a po silnici nepojedeme, s křižovatkami, protože ty se po silnici bojíš.“ No nic, vybavené.

Ujedeme asi 15 km, seskočí a předvádí „tanec svatýho Víta“! 🤦‍♀️ „Co máš?“ – „Nic.“ – „Jak nic!? A co ty prostonárodní cviky!?“ – „Ale, trenýrky se mi pohly, si je musím narovnat.“ – „To je ta tvoje matryoška: se svleč, trenýrky hoď do příkopy a dej si zpátky ten cyklobombarďák! Ať, jako, dojedeme, vole!“ 🙄 – „Ne, to bude dobré.“ – „Tak fajn, ale pak neskuhrej!“ 🙄

Ujedeme dalších 10 km, zastavíme a … „Mě bolí hlava!“ – „Sundej si to kabuto.“ – „Co?“ – „Helmu, vole!“ – „Aha…“ – „Tady máš zrcátko a podívej se na svý čelo!“ – 😨 – „Červený, viď? Máš alespoň to mazání proti slunci pro kancelářský krysy?“ – „Mám.“ – „No, tak si tím tu kebuli namaž, laskavě! A co zase chodíš, jak naprcaný kačer?“ – „Pálí mě rozkrok.“ – „Sundej si to a ukaž! Bez legrace, to bude zapařený a budeš tam mít mokvavý potničky – jak posraní fakani!“ – „Ale bokem, ať mě nikdo nevidí.“ – „Však tu nikdo není! … "Tady se podívej do zrcátka!“ – 😨😨 – „Tak, asi, dojedeme do první vesnice a jdeme na vlak, viď?“ – „Jo.“ – „*A ty trenýrky, laskavě, zahoď a obleč si přímo ty cyklo trenýrky.

Bylo po vejletě. Ale ušetřilo se na praní! 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️😅

Avatar uživatele
Filip84

cappuccino: „Jak šetřit prací prášek“, nebo „jak šetřit vodou“ určitě už ekobioteroristi napsali a určitě ještě napíšou, ovšem ode mě to tady nebude, a už vůbec ne v kategorii „zábava“, protože mne to nezabavuje, zato jsem z toho agresivní. 🤷‍♀️😃

Nový příspěvek